• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Piko 59024 problem

szakal88krk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam
Posiadam problem techniczny
Zakupiłem zestaw, po podłączeniu i ustawieniu lokomotywy adres lokomotywy 3 nie działa. Uruchamia się pod adresem 4 i jedynie mogę włączyć światła.
Nie chce się wpisać żadna funkcja. Proszę o jakaś instrukcje jak zresetować kolejkę/jak ja zaprogramować itp. żeby zadziała funkcja DCC.
Z góry dziękuje za pomoc
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
#5
Jeśli jeździ, to wszystko jest chyba w porządku. Tam raczej nie ma żadnych innych funkcji poza jazdą i światłami. Dziwne jest tylko, że adres jest 4 a nie 3, jak zwykle bywa w fabrycznych ustawieniach dekodera.
no chyba pisze w tytule ale dla Pana Polonisty napiszemy ze jest to zestaw z lokomotywa udajaca polskiego husarza
Jeżeli już, to "jest napisane", a nie "pisze". O wielkiej literze na początku zdania i kropce na jego końcu, braku przecinków i polskich znaków nie wspomnę.
Pluralis maiestatis? :p
 
OP
OP
S

szakal88krk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Jeśli jeździ, to wszystko jest chyba w porządku. Tam raczej nie ma żadnych innych funkcji poza jazdą i światłami. Dziwne jest tylko, że adres jest 4 a nie 3, jak zwykle bywa w fabrycznych ustawieniach dekodera.

Jeżeli już, to "jest napisane", a nie "pisze". O wielkiej literze na początku zdania i kropce na jego końcu, braku przecinków i polskich znaków nie wspomnę.

Pluralis maiestatis? :p
A system DCC nie posiada funkcji głosowych ?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
#7
OP
OP
S

szakal88krk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Nie, funkcje głosowe jeżeli są, to są w dekoderze, a nie "w systemie DCC" (cokolwiek to oznacza). Nie znam tego zestawu, ale jestem na 99% przekonany, że w tym dekoderze nie ma dźwięków, bo sam dekoder dźwiękowy kosztuje około 400 zł.
https://www.lokland.com.pl/pl/p/Cyfrowy-zestaw-startowy-PKP-IC-Husarz-pasazerski,-ep.-VI,-skala-H0,-PIKO-59024/8422
https://shop.dcc24.eu/pl/zestawy-startowe/26389-piko-59024-cyfrowy-zestaw-smartcontrol®-light-husarz-pkp-intercity-2-wagony-tory-a-gleis-na-podsypce-4015615590248.html
lokomotywą elektryczną PKP IC wyposażoną w dekoder DCC pozwala wkroczyć w świat sterowania cyfrowego początkującym modelarzom przy niewielkim nakładzie finansowym. Typowy pociąg pasażerski składający się z lokomotywy Taurus z dekoderem PIKO
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
#9
pozwala wkroczyć w świat sterowania cyfrowego początkującym modelarzom przy niewielkim nakładzie finansowym
To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że jest to najprostszy zestaw, tylko z podstawowymi funkcjami, a więc z pewnością bez dźwięku. Wygląda na to, że wszystko jest z nim w porządku, dziwi mnie tylko adres 4, a nie 3, bo wszystkie dekodery mają z reguły fabrycznie ustawiony adres 3, co powinno też być zaznaczone w instrukcji. Może ktoś zmienił adres? Czy zestaw był kupiony nowy w sklepie, czy z drugiej ręki?
 
OP
OP
S

szakal88krk

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
To tylko potwierdza moje przypuszczenia, że jest to najprostszy zestaw, tylko z podstawowymi funkcjami, a więc z pewnością bez dźwięku. Wygląda na to, że wszystko jest z nim w porządku, dziwi mnie tylko adres 4, a nie 3, bo wszystkie dekodery mają z reguły fabrycznie ustawiony adres 3, co powinno też być zaznaczone w instrukcji. Może ktoś zmienił adres? Czy zestaw był kupiony nowy w sklepie, czy z drugiej ręki?
W sklepie
 
Reakcje
16 2 0
#11
1. Lokomotywa z tego zestawu posiada tylko podstawowe funkcje cyfrowe: jazda, światła, tryb manewrowy (w postaci redukcji prędkości jazdy o 50%) i wyłączenie bezwładności (nie pamiętam pod którym F ale było na forum)
2. Wydaje mi się, iż Piko jako lokomotywę elektryczną podpiął ten model właśnie pod adres 4. Ale nie mam go pod ręką by sprawdzić.
3. Moduł sterowania Piko SmartControlLight świetnie obsługuje lokomotywy z pełnym oświetleniem i dźwiękiem oraz pozwala każdej funkcji przypisać odpowiednią ikonę - tyle lokomotywa musi mieć dekoder z takimi funkcjami na pokładzie (i głośnikiem). Podobnie jak pozwala na sterowanie kilkoma lokomotywami jednocześnie a także zwrotnicami.
 

Podobne wątki