• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko 55209

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#1
Dzień dobry.
Czy któryś z kolegów ma pod ręką tor flex Piko 55209 i mógłby mi zmierzyć dokładną długość szyny? Wszędzie podają 940 mm, ale wolę mieć pewność.
W torach Tillig'a różnica długości szyn wynosiła nawet do 2 mm.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#2
Zmierzyłem wszystkie 8 szyn w moich 4 flex'ach i wszędzie uzyskałem równo 940 mm bez najmniejszych odchyleń, tak więc, jeżeli PIKO nie odbniżyło jakości swoi wyrobów, to teoretycznie wszystkie flex'y powinny być tej samej długości. Spotkałem się natomiast z kilkoma przypadkami, gdzie w pojedynczym odcinku toru (był to chyba prosty G231 albo G239) jedna szyna była krótsza od drugiej, także nigdy nic nie wiadomo ;). Co zaś się tyczy długości szyn w flex'ach TILLIG'a, czasem to po prostu loteria :confused:, o czym sam miałem się okazję przekonać nie raz :cool:.
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#3
Co do G231 i G239 mogę tylko potwierdzić. Zdarzało mi się i to nie raz, że musiałem szlifować szyny, bo w jednym torze były różnej długości :)
Dzięki, że mi zmierzyłeś. Miałem nadzieję na jakiś milimetr lub dwa zapasu ;)

Dodatkowo jeszcze we flexach Tillig'a zdarzało się, że jedna szyna była innej barwy niż druga.
 

Podobne wątki