• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO 54082

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#2
ffox, ja zbieram wagony praktycznie tego samego typu bo Piko 54080 i 54081, mam ich w sumie około ze 30sztuk, wieczorem zrobię foty dwóch wagonów i sam ocenisz, ale w/g mnie warto mieć taki skład.

W sumie jak patrzę na Twoją stronę to zbieramy podobne skłądy, chociażby Mehano Prestige Falns, mam ich też około 25sztuk OOH
 
OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#3
Dzięki, bardzo chętnie obejrzę te wagony.
Mehano wydało w wersji Prestige bardzo fajne modele typu Falns 121, lecz w malowaniu DB Cargo jest ich tylko 9 sztuk (przynajmniej u mnie) :-(
Jak miałbyś chwilę czasu, to podaj mi numery katalogowe tych Falnsów, może mi umknęły jakieś.
 

escobar

Znany użytkownik
Reakcje
137 3 0
#5
to jest "ulepszona forma" od PIKO odlewu jeszcze z "enerde" produkcji piko/schicht
sam nie mam, ale mam podobny od Roco 47544 (dwuosiowa chłodnia DR Interfrigo IV ep).
a pytanie do WITKOIM co podpiąłeś do tych chłodni? BR-106?
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#6
a pytanie do WITKOIM co podpiąłeś do tych chłodni? BR-106?
niestety nie mam BR106, szukałem kiedyś w sieci co takie chłodnie ciągnęło i nie wpadłem na jakieś foty lub artykuł, a potem jakoś zapomniałem o tym, aż do teraz :), a masz jakieś foty, artykuły escobar?
 

tcy

Znany użytkownik
Reakcje
61 0 0
#8
Również posiadam kilka takich chłodni, w tym jedną sztukę z nowej produkcji Piko. Od czasów NRD dodana została kinematyka sprzęgów, toczone koła i o wiele bardziej szczegółowy opis, pozostały natomiast nienaturalnie grube drabinki.
Przeglądając zdjęcia w sieci mało się widzi tych wagonów. Z napisem Inter Frigo znalazłem tylko taką fotkę:
6447043357_5b58cc5dd7_z.jpg

Summerau Austria maj 72
http://www.flickr.com/photos/52467480@N08/6447043357/in/set-72157628260792731/

prospekt3_seite08.jpg
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#9
no dobra, jedziemy .........
Co do Piko 54080 DR,54081 DB czy 54082 DR - właściwości jezdne idealne, kinematyka kkk, detale są, ale generalnie cena powyżej 100zł to trochę za dużo, ale to kwestia portfela i skompletowania sobie składu, ja się uparłem i mam tego co poniżej, po makiecie jadą idealnie, a stukot kół wręcz powala przy tej ilości. Dla mnie bomba i dlatego je zbieram. Pytanie tylko cały czas co pod nie podłączyć? Wujek Gugle dużo nie mówi, choć fotek jest sporo, ale nie za dużo jest zdjęć składu Inter Frigo na szlaku i tu pytanie do znawców co można podłączyć pod nie?[DOUBLEPOST=1368558749][/DOUBLEPOST]a co do Twojej listy/strony z taborem to podsyłam foty mojego składu Mehano, też się uparłem i zbieram je z róźnych źródeł, właściwości jezdne ok, KKK i ładnie się prezentuje skład w całości, i tu też pytanie co pod nie podłączyć najlepiej?

chociaż ffox te Piko 54080 by pasowały bardziej do Twoich Piko 54082 bo też DR. Moje są DB - jakby co masz składzik :)
 

Załączniki

OP
OP
ffox

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#10
Te chłodnie naprawdę nieźle wyglądają, mimo że poręczę są troszkę grubaśne.
Faktycznie, nie wiem czy wziąłbym DB czy DR. Nawet nie wiem co je ciągnęło wtedy i dziś, ale poszukam takich informacji.

Co do Falnsów, dla mnie lokomotywą numerem jest BR-140 lub BR-151. Obie można nabyć w Roco.
Mehano robi wagony starego typu Falns 121. Do pełnego zestawienia fajnie jakbyś załatwił sobie kilka sztuk wagonów Fleischmanna typu Fals 183, na które sam poluję.
Tutaj ciekawy film, z wagonami Fals 183:
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#11
nie wiem czy wziąłbym DB czy DR. Nawet nie wiem co je ciągnęło wtedy i dziś, ale poszukam takich informacji.
jakby co mogę odstąpić Ci te moje Piko 54080 6sztuk
Co do Falnsów, dla mnie lokomotywą numerem jest BR-140 lub BR-151. Obie można nabyć w Roco.
no to mam BR140 Roco czerwoną i zieloną więc skład mam :)
jakbyś załatwił sobie kilka sztuk wagonów Fleischmanna typu Fals 183, na które sam poluję.
http://www.ebay.de/itm/Fleischmann-...dellbau_Modelleisenbahnen&hash=item53f8bcba23
chodzi Ci o te ??

dzięki za filmik i jak natrafisz na info co ciągnęło chłodnie daj znać :)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#12
Faktycznie, nie wiem czy wziąłbym DB czy DR. Nawet nie wiem co je ciągnęło wtedy i dziś, ale poszukam takich informacji.
Jeśli chodzi o DR to chłodnie jeździły regularnie z portu w Rostocku w kierunku południowym. Ja bym podpiął BR120 (Taigatrommel) lub ewentualnie (linię w kierunku Berlina zelektryfikowano w całości pod koniec 1985 r.) BR242 (Holzroller).
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#13
Jeśli chodzi o DR to chłodnie jeździły regularnie z portu w Rostocku w kierunku południowym. Ja bym podpiął BR120 (Taigatrommel) lub ewentualnie (linię w kierunku Berlina zelektryfikowano w całości pod koniec 1985 r.) BR242 (Holzroller).
masz na myśli to ?
http://www.ebay.de/itm/ROCO-Diesell...dellbau_Modelleisenbahnen&hash=item5d3ee49047

http://www.ebay.de/itm/Brawa-43006-...dellbau_Modelleisenbahnen&hash=item20ce12e251

czy to ?
http://www.ebay.de/itm/Roco-63978-D...dellbau_Modelleisenbahnen&hash=item3cd185cb3f

pytam, bo tą drugą mam V200

michałek, a te Piko 54081 DB nie wiesz z jakim lokiem jeździły ?

a masz jakieś foty ?
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#14
Te pierwsze mam na myśli, chyba że chodzi o okres przed 1970 r., kiedy nastąpiła zmiana oznaczenia V200 na BR120.

michałek, a te Piko 54081 DB nie wiesz z jakim lokiem jeździły ?

a masz jakieś foty ?
Piko 54081 DB to na oko wczesna epoka IV Deutsche Bundesbahn i tu mamy więcej możliwości. Zasadniczo diesla serii BR 212 w malowaniu bordowym można podpiąć bez ryzyka ale również np. BR216 (w dobrej cenie kilkudziesięciu EUR model Brawy z metalową budą polecam). Fotek konkretnych nie mam ale można coś wyszperać w necie. Jeśli chodzi o kolej w NRD skarbnicą fotografii jest strona: http://www.gerdboehmer-berlinereisenbahnarchiv.de/
 

Podobne wątki