• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pierwszy tort

mateoK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Tak jak w temacie zamierzam wybudować własny tort. Posiadam przygotowane pomieszczenie , zdaje sobie sprawę z ogromu pieniędzy które trzeba wydać aby wykończyć "ciacho". Budowę zacznę dobiero w okolicach Wigilii , ponieważ wtedy dokonuje zakupu "Start-set-u " i dodatkowych torów , lecz temat zakładam teraz aby zorientować się w błędach i kosztach.
P.S. Sorry za painta ale plików SCARM nie moge wgrać :x
P.S.2 na makiecie użyte( Piko A-Gleis):
-V1: 7xR2;11x G231; 5x G239 1x WL ;1xWr ; 1xBWL; 1xBWR; 1xFlex G940(bocznica rozładunkowa)
Dł.2097mm Szer. 996mm( same tory bez dodania miejsc na stacje itp.)
-V2: 7xR2;11x G231; 1x WL ;1xWr ; 1xBWL; 1xBWR; 7xG239; 1x R9;
P.S.3 Doświadczenie w modelarstwie mam , jedank dotychczas tworzyłem plastiki w 1:35 / 1:72 :D
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#3
Możesz też przez PrintScrn wrzucić do painta i tam obrobić, dorysować i zapisać jako jpg. :) Ja tak robiłem.
 

pjmo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
O to chodziło :)
Jeśli mam być szczery, to zrezygnowałbym z "wąwozu" lub określania północno-zachodniej części tortu jako wąwóz. Z punktu widzenia geomorfologii, jest to - najprościej mówiąc - głęboki rów powstały na skutek erozji lub krasu (to już na geografii pewnie macie w szkole), o dość stromych zboczach.



Nie widzę torów kolejowych na dnie tak wąskiego wąwozu, zwłaszcza na powierzchni 2m^2 (domyślam się że planujesz tort w skali H0). Spotkałem się kiedyś z kompleksem tuneli/wiaduktów/mostów w wąwozie, ale wzdłuż jego ściany i na ogromnym obszarze (płd. Hiszpania).

Zaznaczając północno-wschodni fragment jako tunel, trochę ciężko jest mi to sobie wyobrazić, nawet jeśli miałby to być fragment położonego wyżej miasta.
 

Załączniki

OP
OP
M

mateoK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Nad tunelem ma znajdować się zamek , skansen , lub jakiś inny obiekt turystyczny :D . Z tym wąwozem rzeczywiście trochę przesadziłem :|
P.S. Tak , skala H0 lecz na początku zapomniałem napisać :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 31
Planuję 2
Planuję 5
Planuję 28
Planuję 43

Podobne wątki