• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Pierwszy segment / moduł

Wawok

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Cześć!

Jako, że idzie jesień, wieczory długie, czas jest, pieniądz jakiś też, no i chęci, postanowiłem wrócić do hobby z przed 12 lat - modelarstwo od zawsze mnie kręciło, oczywiście to kolejowe.

W planie - jest wykonanie pierwszego segmentu mam nadzieję, że większego modułu.

Na pierwszy ogień - coś prostego. Skrzynka 120x50cm już się produkuje, postanowiłem że wykonam ją w 100% samemu, niech to będzie segment doświadczalny.

Na segmencie - jeden tor, przejazd niestrzeżony, pola, łąka, droga boczna asfaltowa (chociaż pewnie w 1968 była tam szutrowa), na pewno jakieś maszyny rolnicze bo to teren pól, pewnie też scenka rodzajowa pt. żniwa?

Epoka IVa.

Link do miejsca, które odwzoruję na segmencie https://goo.gl/maps/CrrrjmzZ1aBEVt4G7

Na dniach będę podsyłał zdjęcia z budowy, czekając na opinię :)

Nie napalam się, po prostu będę dłubał na bieżąco, na pewno też w planie zakupy niezbędnych rzeczy jak elektrosadzarka (z łapki na muchy), tory, trochę elementów wycinanych laserowo, pojazdy.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#2
Bardzo fajne miejsce do odwzorowania na początek. Nie rzucasz się na wielki temat jak niejeden słomiany zapaleniec tutaj...
Pytanie mam do skrzynki, którą chcesz wykonać własnoręcznie - planujesz się wpinać w makietę modułową, jeździć po wystawach, czy tak dla siebie? Chodzi o profil czołowy - jaki chcesz zastosować?
Kciuki trzymam, choć mam tylko dwa...
 
OP
OP
W

Wawok

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
Bardzo fajne miejsce do odwzorowania na początek. Nie rzucasz się na wielki temat jak niejeden słomiany zapaleniec tutaj...
Pytanie mam do skrzynki, którą chcesz wykonać własnoręcznie - planujesz się wpinać w makietę modułową, jeździć po wystawach, czy tak dla siebie? Chodzi o profil czołowy - jaki chcesz zastosować?
Kciuki trzymam, choć mam tylko dwa...

Dzięki :)


Profil czołowy LL500 - na pewno z pierwszymi segmentami nie będę się wpinał, ale chciałbym to poćwiczyć u siebie, żeby wiedzieć co i po co, czas pokaże czy moje starania dopasują się do pięknych modułów, jeśli tak - będzie opcja dołączania się :)

Miejsce - miałem pomysł na inne z budką dróżnika, ale póki co opanować muszę skrzynkę, teren, trawę, drogi, pola, i wszystkie dodatki :)

Rozkminiam co z czego, gdzie kupić, wiadomo, forum, google itd.
 
Reakcje
64 1 0
#4
Skrzynka 120x50 to dość spory kawałek. Jeżeli zechcesz się z takim segmentem gdzieś zabrać to trudno ci będzie zapakować ją do zwykłego samochodu. Wiem, że już po fakcie skoro budujesz już skrzynka jest w budowie, ale nie myślałeś na początek o module złożonym z dwóch mniejszych segmentów np. 90x50? Takie wymiary umożliwią ci łatwy transport, można spokojnie chwycić skrzynkę za profile, jest lżejsza no i wejdzie spokojnie do osobówki (ja od takich zacząłem i na szerokość skrzynka wchodzi spokojnie do forda focusa na tylną kanapę, a nawet do pustego bagażnika się mieści).

Mimo wszystko życzę ci powodzenia i cierpliwości przy budowie. ;)
 

Podobne wątki