• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Pierwszy plan torowiska pod przyszła makietę

Reakcje
0 0 0
#1
Cześć wszystkim, tutaj nowy na forum. Planuję zrobienie torowiska pod przyszła makietę i mam pierwszy plan utworzony na stronie traxeditor. Oczywiście chodzi głównie o torowisko bo reszta jest do zaplanowania. Mam do doświadczonych kilka pytań:
- czy taki układ się sprawdzi pod killa lokomotyw (narazie mamy tylko Husarza i ET22, ale planujemy mieć ok 8 lokomotyw);
- czy łuki R1 nie będa problemem dla dłuższych wagonów i lokomotyw z epoki v-vi?
Pozdrawiam
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#2
Zacznij od prawidłowego nazewnictwa. To jest układ torów a nie plan "torowiska". Modele i prawdziwa kolej jeżdżą po torach a nie po torowisku. Co rozumiesz przez stwierdzenie, że układ ma być pod kilka lokomotyw? Przy sterowaniu cyfrowym lokomotyw może być dowolna ilość, co nie oznacza, że jednocześnie będzie ich jeździć kilka. Na tym układzie torów jednocześnie można by jechać max. 2 lokomotywami i to na zasadzie jedna jedzie po wewnętrznym okręgu, a druga wykonuje manewr z torów "górnych" (na rysunku) pod budynek stacyjny. Generalnie jest to układ pod krótkie lokomotywy i kilka wagonów. Klimat kolei lokalnej. Wg mnie (ale to jest moja subiektywna ocena) Husarz i ET22 do tego układu pasują słabo.
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
#3
To jeszcze popracuj nad planem. Dużo i bez pomysłu. Jak nie rozumiesz co planujesz w traxeditor, to weż dużą kartkę, narysuj układ,
połóż kilka klocków i poruszaj nimi po tym co narysowałeś. Piszesz, że masz ET22, zmierz długość.
Pierwszy błąd w prawym górnym rogu. Jak chcesz wykonać przejazd lokomotywą na rozjeżdzie?
Myślę, że biurko to za mało na twoje założenia.
Powodzenia.
 
OP
OP
K
Reakcje
0 0 0
#4
To jeszcze popracuj nad planem. Dużo i bez pomysłu. Jak nie rozumiesz co planujesz w traxeditor, to weż dużą kartkę, narysuj układ,
połóż kilka klocków i poruszaj nimi po tym co narysowałeś. Piszesz, że masz ET22, zmierz długość.
Pierwszy błąd w prawym górnym rogu. Jak chcesz wykonać przejazd lokomotywą na rozjeżdzie?
Myślę, że biurko to za mało na twoje założenia.
Powodzenia.
Dzieki za odpowiedzi. Popracuje nad tym jeszcze. Napewno ten prawy gorny rog, ale nie tylko. W pytaniu o dlugosc lokomotyw chodzilo mi bardziej o to, ze niektore dlugie parowozy zacinaja sie na lukach z R1, przynajmmiej tak czytalem. Zastanawialem sie wiec czy nie bedzie tak z ET22.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#5
Ja tu się zastanawiam..., czy tu jest jeszcze jakiś tor, czy kozioł oporowy jest już bezpośredni za rozjazdem??
hiuston...mamy problem....png ( zaznaczone kółkiem...tym czerwonym )

Pozdrawiam,
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#7
To jest za małe nawet jak na tort. To znaczy byłoby ok, jakbyś zamierzał jeździć jakąś dwuosiową lokomotywką i dwoma boczniakami. Ale tu jest mowa o ET22 i DŁUŻSZYCH wagonach. W większości miejsc postojowych masz miejsce na ET22 i co najwyżej jeden dłuższy wagon a i to nie wszędzie.
Wlasnie tam dodalem po jednym torze za czerwonym kolkiem, zeby zmiedcila sie lokomotywa. Pozdrawiam
Jeden tor za rozjazdem to za mało na 6cio osiową lokomotywę. Zrób jak radzi Ci @nohab
... weż dużą kartkę, narysuj układ,
połóż kilka klocków i poruszaj nimi po tym co narysowałeś. Piszesz, że masz ET22, zmierz długość...
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#8
Bardzo dużo rozjazdów na małej powierzchni i krótkie tory odstawcze. Siądę wieczorem do SCARM-a i coś podumam, na planach dużo rzeczy wygląda ok a po rozłożeniu torów "wychodzą" różne mankamenty. Jakie to tory, PIKO A-Gleis?
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#10
plan.png
Koncepcyjnie podobne do Twojego planu, ale posiada dwie zalety: mogą poruszać się dwa pociągi na raz po okręgu oraz posiada dwa dłuższe tory odstawcze. Wada: wewnętrzny okręg na łukach R1.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#14
G239 14 szt
G231 16 szt
G119 1 szt
G107 1 szt
G940/Flex 1 szt
R1 12 szt
R2 10 szt
R3 7 szt
WL 4 szt
WR 2 szt
BWL 1 szt
BWR 2 szt
BWR R3 1 szt
 

Podobne wątki