• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pierwszy parowóz

Uilisses

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam z góry przepraszam jeżeli pomyliłem miejsca ale ten dział wydawał się odpowiedni. Chcąc przypomnieć sobie jak dobrze się kiedyś bawiłem z zestawem piko (nie pamiętam numeru ale byl to dość stary zestaw, starszy ode mnie) kupilem parowóz, kilka sztuk torowiska modelowego i fz1. Chciałbym prosić Was o parę słów na temat tego modelu i czy takowy rzeczywiście istnial. Przepraszam tez jeżeli zdarzy się złe nazewnictwo.
Pozdrawiam
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#5
Juniorek z tendrem to wytwór fantazji konstruktorów z PIKO. Nadwozie parowozu tendrzaka, prawdopodobnie BR80, z przerobioną budką maszynisty (obcięta tylna ściana ze skrzynią na węgiel, przedłużony dach), z tendrem od jeszcze innego parowozu. Fantasta zapomniał obciąć w parowozie skrzynie wodne i to chyba jedyny parowóz mający zapas wody w tendrze i parowozie. Opisany na budce 98-002 lub 98-003 podczas gdy seria 98 to całkowicie inne parowozy. Pogooglaj "baureihe 98" - zobaczysz.
Mój pierwszy Juniorek, starszy od Twojego model, tendrzak, miał na budce napis "80-018" i faktycznie była to budka tendrzaka BR80 z formy chyba starego Gutzolda, tylko podwozie było - jak we wszystkich juniorkach - dwuosiowe (prawdziwy BR80 miał trzy osie). W moim nawet udało się zabudować oświetlenie kierunkowe i dekoder DCC. Nie miałem poszanowania dla - mniej więcej 55 letniego - zabytku...
 

Podobne wątki