• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Zakład Wiór

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#21
A co do poradnika to tak się zastanawiam czy samemu dałbym radę coś takiego poprowadzić. Jestem mocno początkujący i na bieżąco wiem z jakimi problemami borykają się początkujący. Zostaje kwestia co na to administracja i forma takiego poradnika. Zapewne trzeba będzie mnie poprawiać często wędzie trzeba będzie edytować napisane wcześniej posty.
Teoretyczne rozważania, będziesz wielkim nauczycielem, ale trzeba bedzie Cię poprawiać (kto) i edytować wcześniejsze posty(kto)to znaczy że nie jesteś takim wielkim nauczycielem, tylko Ci się wydaje, a jeśli tak to po co chcesz prowadzić "poradnik", bo jeśli masz pragnienie takim zostać, to początku sam się musisz wyedukować, reasumując niewiele wiesz, a chcesz nauczać (kogo),gdybyś w maksymalnie trzech zdaniach mnie przekonał o słuszności swego zamysłu,zostanę jak Szymon zwany Piotrem,Twoim pierwszym uczniem, wszak nauka w moim wieku to nic zdrożnego.
 
OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#22
Temat poradnika zostal przedyskutowany z adminem działu dla początkujących i zostanie tam to trochę posegregowane.

Doświadczonych modelarzy to ja zapewnę nigdy nie dogonie i nie śmiem was pouczać. Dla osoby zupełnie zielonej trzeba w każdym poscie w dziale planuję tłumaczyć dokladnie to samo. Ze mna też było to samo i nadal jest. Obecnie poczatkujacy w dziale początkujący ma jedynie porady typu : być cierpliwym, opanowanym, planować, czytać itp. A pozostałe rzeczy to już trzeba grubo kopać albo zadawać pytania.

Proszę zwrócić uwagę zawsze pierwsza odpowiedź pod pytaniem początkującego jest to samo. Pokaz plan, pomysł, i zacznij wpierw szukać bo wszystko już było.
 
J

Jurek ST44

Gość
#23
Proszę zwrócić uwagę zawsze pierwsza odpowiedź pod pytaniem początkującego jest to samo. Pokaz plan, pomysł, i zacznij wpierw szukać bo wszystko już było.[/QUOTE]

I mają racje 1000%. Niech pokaże najpierw co mu w głowie świta, jaki ma plan, co chce zbudować, jakie pomysły wykorzysta, a nie na gotowe . To co on na początku oczekuje, to nie będzie jego wizja tylko modelarza,który mu podpowiada. A że wszystko jest, bo jest, tylko trzeba cierpliwie poszukać. Jak poszuka i znajdzie , znaczy sie nadaje na modelarza.:ROFL: Spoko, czasem trzeba zapytać bo jest tak schowane, że i teściowa by nie znalazła.
 
OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#24
20170917_112811.jpg
20170917_112811.jpg
20170917_112816.jpg
20170917_112833.jpg
20170917_112931.jpg
20170917_112811.jpg
20170917_112816.jpg
20170917_112833.jpg
20170917_112854.jpg
20170917_112900.jpg
20170917_112921.jpg
Dużo minęło czasu od ostatniej aktualizacji. Moduł powstaje bardzo powoli wręcz w bólach bo niema mnie w domu. Na te chwilę zaszutowałem podkłady oraz przygotowałem podłoże pod trawę. Widać zacząłem już coś sadzić. Zrobiłem kilka brzózek lecz kupiłem nie to listowie co chciałem bo byłem przekonany ze będzie na siateczka niestety to posypka nocha. Z niepasującej posypki listowia zrobiłem kilka różnych krzaczków na zieleń średnia.
Moduł na pierwszym planie będzie posiadał łąkę świeżo skoszona i z belowaną z belami siana. Za torowiskiem będzie z jednej strony pastwisko z soczystą ciemna trawą oraz małe wzniesienie z górką brzozami, krzaczkami i małą imprezą przy ognisku miejscowych.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#27
Mała szansa żeby bele słomy leżały na zielonej łące ... Mogłyby być "zielone" bele siana (rzadko) albo te bele powinny być na ściernisku w kolorze słomkowym.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#28
W sumie z tą zielonością bel siana bym nie przesadzał... kolor myślę, że do zaakceptowania.

Pozdrawiam z MMz:)

Ps. Mniej więcej zgadza się z kolorem siana jakie wala mi się po pokoju- żarcie świnek Morskich...
Faktem jest, że w zależności od warunków ( rodzaj roślin na łące itp) różny jest kolor/ odcień.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#33
Właśnie ani trochę nie powinien. Trawa na ziemi to żywa rosnąca tydzień temu skoszona trawa temu taka jasna. Natomiast w belach jest wysuszone siano. Nie mylić ze słomą.
przykładowo: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/...Fxx09zpyUGU2taFZzHqPMX5uKtrRcUR0Q_ZWZ-UZrPUTQ
OK - jak sa takie przykłady z rzeczywistości to się poddaję. Rozumiem jednak że to siano po kilku(kilkunastu) dniach od skoszenia bo jak ma być słoma to powinno wyglądać tak:

http://www.wnieznane.pl/photos/1334933569.jpg
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#35
Kolor belek jest ok. Natomiast wydają się za szerokie w stosunku do ich wysokości. Jest to siano. A więc wysuszona trawa która to podczas procesu suszenia traci kolor zielony na rzecz bardziej szarawego. Normalną rzeczą jest, że trawa po skoszeniu jest zielona, choć jak była wysoka to zaryzykował bym stwierdzenie , że powinna być z większą domieszką żółtego gdyż większa trawa łodygi przy korzeniach ma bardziej żółte niż zielone. Na zdjęciu Bolca jest to przykład marnego gospodarza który zaniedbał skoszoną trawę i siano zdążyło już sczernieć a trawa podrosnąć. No chyba , że lato było deszczowe i po skoszeniu uniemożliwiło wysuszenie i zebranie w wyniku czego mokło i schło kilkakrotnie.
 
OP
OP
Karol Walesieniuk
Reakcje
226 2 2
#36
aktualizacja. Trzeba poprawić przejście trawy miedzy segmentem a tłem kolorek trochę nie bardzo. Klej musi jeszcze wyschnąć.
 

Załączniki

OP
OP
Karol Walesieniuk

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#38
Zamontowałem oświetlenie ogniska oraz zrobiłem nogi. Nogi są zbyt chybotliwe jak na mój gust albo tak powinno być tylko nie mam porównania z niczym. Swoją drogą czy 110cm nie jest za wysoko? Ja mam 170 cm wzrostu i już mam perspektywe z ziemi raczej niz z góry nie wspominając co by bylo przy 130cm.
20171105_095715.jpg
20171105_095651.jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#39
Piknik w środku łąki/pola, żadnej drogi dojazdowej, czyli przyszli z buta,a może podjechali pociągiem i laska w sukience i czółenkach na pieczeniu kiełbasek.
Ławy, stoły, cała infrastruktura grilowo-ogniskowa,kto to zrobił i dla kogo, na takim odludziu.
 

Podobne wątki