• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Pierwsze patynowanie wagonu

OP
OP
S
Reakcje
9 5 5
#21
Dokładnie jak Daramaro napisał ciągne pędzelek wzdłuż a nie w dół
dziękuję za porady i będziemy próbować aż coś wyjdzie
Najgorsze jest to ze w mojej okolicy nie ma jakiś zapaleńców którzy mogli by pokazać face to face jak to powinno wyglądać
I w wodpowiednim momencie 0robanac po łapach kiedy się coś źle robi czasami tak trzeba
YT jest Oki ale nie potrafi zweryfikować naszych prac i to co wydaje mi się że jest Oki wychodzi fatalnie dlatego dziękuję za rady i rzetelna ocenę
I do treningu uciekam
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#27
Ja używałem wody z odwróconej osmozy lub wody destylowanej. Obecnie przerzuciłem się na Tamiye i używam oryginalnych z tym, że do akryli używam rozcieńczalnika do lakierów. Dużo lepiej się maluje z aerografu, oczywiście też bardziej śmierdzi.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#28
Marek @Kempol a nie jest tak, że farby przez te rozcieńczalniki szybciej wysychają, np w powietrzu? W głowie mam twoją pragę szambiarkę. Czy tam użyłeś tej mikstury? Jaki to był rozcieńczalnik?
Odkąd mam modelarnię w kotłowni, gdzie temperatura oscyluje ok 17 stopni, maluje mi się o niebo lepiej, rozcieńczając thinnerami lub wodą. Nawet rozcieńczalnikiem do lakierów jakoś idzie. Malując w domu tym ostatnim nie dało rady zrobić gładkiej powierzchni. Farba przy 23 stopniach wysyxhała w powietrzu.
@Tobi111 Thinnery vallejo niestety dają lekki satynowy połysk i trzeba poprawić lakierem matowym. Woda destylowana jest tutaj lepsza. Zresztą pamiętaj, ze najlepszy efekt daje malowanie kilkoma cienkimi warstwami po wyschnięciu każdej.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#29
Nie pamietam jaki rozcieńczalnik używałem wtedy, ale może być że właśnie do lakierów.
Myślę, że masz racje z tą temperaturą, tam u mnie zawsze jest dość ciepło.
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#30
Serdecznie Dzięki za odpowiedz .
Zapytałem przekornie bo nie mam w tej materii doświadczenia .
Czyli jednak metoda prób i błędów jak z wszystkim tych rozcieńczalników jest tyle że głowa boli ale damy rade to ogarnąć :)
Pomyślałem skoro to i to jest do akryli a jest tańsze w Casto to będzie Ok bo nie zawsze droższe jest lepsze ale nie wpadłem na to że te rozcieńczalniki mogą zmienić np. lakier mat na lekką satynę jeszcze raz Dzięki @Astro @Kempol
Ps. Gdzieś przeczytałem że wodą rozcieńcza się akryle do pędzli a do areo to trza rozpuszczalnika sprawdzimy to często najtańsze rozwiązanie daje lepsze efekty niż jakieś kombinacje z tymi rozpuszczalnikami
 

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#32
Jak nie w tym dziale to Przepraszam za śmiecenie i przeniesienie
Koledzy znalazłem w necie do Vallejo żeby nie przysychała na dyszy w aerografie trzeba dodać
1. Retarder Medium 73.597
2. Airbrush Flow Improver 71.362
3. Airbrush Thinner 71.061
w proporcjach od góry 1:3:3 części do farby u mnie działa może komuś się coś przyda .

I uprzedzając zarzut że to drogo wychodzi bo do farby trzeba dodać aż trzy składniki no tak ale coś za coś nie śmierdzi jak ktoś maluje w mieszkaniu a tu żona dzieci itd ...:);) a problem zniknoł tak jak się pojawił Pozdro Tomek
 
Ostatnio edytowane:

Tobi111

Użytkownik
Donator forum
Reakcje
37 5 0
#33
Farby akrylowe Tamiya rozcieńczam spirytusem o stężeniu ok. 60% zarówno do aerografu jak i pędzla.
Dzięki za podpowiedz spróbuję ale mi szkoda jak cholera spirytusu 60 % lepiej wypić z czymś lub z kimś ;)
Ps. Kurcze przypomniał mi że gdzieś ma wódkę Rasputin 70% orginal no i po malowaniu :oops:o_O;) Pozdro
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki