• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Pierwsza większa makieta - Posterunek odgałęźny...

OP
OP
Patryk.P

Patryk.P

Aktywny użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
73 1 0
#63
Natomiast w kwestii imprez..... Pewnie bym wydłużył realizację projektu aby zdobyć fundusze i dorobić dwie brakujące łącznice tak, aby można było kierować pociągi na dowolny tor.
w domyśle tak ma być ;) jak już na początku pisałem projekt jest podzielony na dwa etapy ..... pierwszy tak jak już postanowiłem ;) z uwzględnieniem tej propozycji z łukiem ;)
Widzę, że niektórzy mają obsesję na punkcie tych wstawek. Moim zdaniem nie jest tu konieczna, w ogóle w modelu nie jest to żaden problem, zwłaszcza przy nieco dłuższych rozjazdach (ja nie stosuję ich nawet przy krótkich rozjazdach geoLINE Roco i nic się nie dzieje). Nawiasem mówiąc, między dwoma rozjazdami póltrapezu też nie ma wstawki (miejsce zaznaczone zieloną strzałką) i nikomu to nie przeszkadza, a jakoś to działa.

Ja proponuję lekką modyfikację z wykorzystaniem łuku identycznego, jak w rozjeździe (do rysunku wykorzystałem fragment rozjazdu - miejsce zaznaczone czerwoną strzałką, geometrycznie identyczne, jak to zaznaczone na zielono), żeby nie robić takiego odstępu między torami - wydaje mi się, że wygląda to lepiej.

Zobacz załącznik 587371
bo faktycznie lepiej to wygląda
 
OP
OP
Patryk.P

Patryk.P

Aktywny użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
73 1 0
#64
Dziś w końcu wpadła ekipa elektryków i murarzy ;)
IMG_20180724_222855.jpg
IMG_20180724_222907.jpg


Postawili dwie ściany i położyli kable:cool: zawiesili lampę w WC i na klatce schodowej:eek:
IMG_20180724_211723.jpg
IMG_20180724_212546.jpg
IMG_20180724_215753.jpg
IMG_20180724_222832.jpg



:ROFL::ROFL::ROFL:tym razem robotnikom nie udało się zużyć całej sraj-tasiemki:ROFL::ROFL::ROFL:

IMG_20180724_215922.jpg


sorki za jakość zdjęć ale telefon na zoomie słabe fotki robi w słabym świetle .... no i oczywiście jak na złość łapie ostrość na wszystkim tylko nie na tym co ma...
c.d.n.:cool:
 

Alan

Nowy użytkownik
Reakcje
10 3 1
#68
Cześć
Bardzo szanuje wszystkie pomysły i realizacje kolegów. Ale zawsze jak widzę projekt na kilka skrzynek i realcje z papierem toaletowym to zastanawim się nad sensem pewnych działań.
Przykryj budynek dachem i zrób fotkę całości z odległości 1,5m bez zooma od góry. Z takiej odległości i perspektywy ogląda się makiety. Czy cała para nie idzie w gwizdek?
Ładny ale jednak.
Jeżeli natomiast cała projektowana makieta będzie wykonana z taką pieczołowitością i dbałością o szczegół to całe pmm pęknie z zazdrości.
 
OP
OP
Patryk.P

Patryk.P

Aktywny użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
73 1 0
#69
Kolego Alanie masz zupełną racje i nie mogę się nie zgodzić ze pewnych szczegółów porostu nie będzie widać.... masa czasu i starań, a element zginie z racji rozmiaru :cool: .... pozostaje tylko taki mały drobny szczegół:giggle: makietę buduje się dla siebie :giggle::giggle: ja wiem ze takie szczegóły są a i może znajdzie się jakiś "jastrząb" co dostrzeże te drobiazgi;););) .... jednakże każdorazowe podejcie do oglądania być może skutkować będzie odnalezieniem nowych szczegółów wcześniej nie dostrzeżonych i dłużej będzie oko cieszyć :giggle:;);)


...z drugiej strony jest to też poligon doświadczalny technik/ umiejętności / zręczności czego nie da się kupić :giggle:;) trzeba se to wypracować:giggle:

.... mam nadzieję iż uda mi się dokończyć to tak jak planuje ..
 

kubek

Użytkownik
eSeMka
Reakcje
49 7 0
#71
Stąd te detale,
Jak znam Patryka to dorobi zawias, gdzie będzie mógł podnieść zadaszenie i ku uciesze gawiedzi posadzi na kibelku użytkownika...
Na makietach widziałeś figlarne pary, zataczających się gości, wypadki... Ale kolesia w trakcie używania ustępu?!

Dobra robota!
 
OP
OP
Patryk.P

Patryk.P

Aktywny użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
73 1 0
#72
Kuba :ROFL::ROFL::ROFL: chodziło mi po głowie takie coś jak ciągany dach :ROFL::ROFL: a może i nawet cała przednią ścianę budynku:ROFL::ROFL:

...taki żarcik:ROFL::ROFL:


...zobaczymy co za pomysły czas przyniesie:giggle::giggle:
 
OP
OP
Patryk.P

Patryk.P

Aktywny użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
73 1 0
#76
Wpadła ekipa cykliniarzy i dokończyła pracę nad podłogą :):D
IMG_20180812_133454.jpg
IMG_20180812_133508.jpg
IMG_20180812_133535.jpg
IMG_20180812_133559.jpg


W międzyczasie pojawiły się ślady użytkowania pomieszczenia na ścianach:p... jak i zaczęto prace nad pierwszymi elementami wyposażeniem wnętrza ;)

IMG_20180812_133937.jpg
IMG_20180812_133959.jpg



C.D.N.:giggle::giggle:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 19
Buduję makietę 86
Buduję makietę 40
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21

Podobne wątki