• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Zieleń Pierwsza próba wykonania drzewa. Ocenicie?

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#21
Myślę, że powinien wyschnąć i stać się przeźroczysty. Tak przynajmniej można wnioskować z opisu kleju. Musisz zobaczyć. Szkoda, że wcześniej nie spytałeś o klej... Ja używam kleju RENESANS. Po "spsikaniu" jest też biały, ale wysycha i nie ma po nim śladu. I jest deczko tańszy - można kupić już za 30 PLN 500ml. Zieleninka może ciut gęsta, ale spróbuj sypać mniej oszczędnie - tak zwyczajnie zrób sobie "pole doświadczalne" z tego drzewka. Naprawdę wygląda nieźle ;)
 
OP
OP
V
Reakcje
14 0 0
#22
Tak, wiem, że RENESANS jest używany do drzewek. U mnie niestety nigdzie go nie dostanę. Muszę zamówić przez internet, a na razie chciałem skorzystać z tego co mam. Też z opisu sądziłem, że klej jest przezroczysty. Poczekam do jutra. Na razie się nie martwię. Wikol też biały dopóki nie wyschnie ;-)

Zieleninka może ciut gęsta, ale spróbuj sypać mniej oszczędnie
Ale o co chodzi?
 
Ostatnio edytowane:

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#23
Tfu!!! Bardziej oszczędnie miało być! Czyli sypać mniej, oszczędniej - sorki:oops: Staraj się sypać malutkimi porcjami, na same gałązki, żeby jak najmniej poleciało na grubsze gałęzie;)
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#24
Obawiam się, że ten Tesa pozostawi biały nalot. Przynajmniej gdy ja go próbowałem, to tak było.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#27
W moim przypadku użyłem kleju do posypki na trawce. Powstały biały nalot ciężko było później zamaskować bez większej ingerencji z posypką. A miało być delikatnie. ;)
 
OP
OP
V
Reakcje
14 0 0
#29
Cześć Wam!

Wiem, że jest wcześnie rano, ale może znajdzie się ktoś przeglądający.

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu różnic:

https://www.loveart.pl/-decoupage-klej-montaowy-spray-400ml

https://www.swiatartysty.pl/pl/p/Klej-montazowy-Renesans-w-sprayu-400ml/926

Nie bardzo się mogę zorientować, czym te kleje się różnią? Potrzebuję pilnie klej, a do tego pierwszego (pomarańczowy napis) mam bardzo blisko to miałbym od razu. Ten z pomarańczowymi napisami jest też tańszy. Czy wy widzicie różnicę? Może ma ktoś doświadczenie z tym "pomarańczowym" klejem?


Będę bardzo wdzięczny za szybkie, merytoryczne reakcje. Bo jak coś, to wsiadam i jadę. ;-)

Pozdrowienia i miłego dnia!
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#30
Mniemam, że jest to tylko różnica w "kolorze" opakowania (różne serie produkcyjne/producenci?). Osobiście używałem obydwu i nie zauważyłem różnicy.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
#32
my robiliśmy w klubie na lakier akrylowy Troton (chyba tak się nazywa)- czarny pojemnik - cena za 400ml około 10zł, jest to lakier akrylowy matowy z dodatkiem żywicy o ile dobrze pamiętam.
 
OP
OP
V
Reakcje
14 0 0
#33
OK. Dziękuję wszystkim za uwagi i rady. Stawiwszy czoło morzu nędzy, przez opór wyszedłem z niemocy. Klej zdobyty - udało mi się kupić Maimeri. Renesans niestety nie do zdobycia na szybko. Jednak chyba nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dla mnie ten klej jest rewelacyjny! Jak na razie. Chcę Wam zaprezentować finał. Według mnie - to już chyba wszystko. Proszę o uwagi, jeśli można to jeszcze jakoś wyładnić... Coś jeszcze powinienem zrobić?

Pozdrawiam.

z liśćmi (1).jpg
z liśćmi (4).jpg
z liśćmi (5).jpg
 
Ostatnio edytowane:

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#34
Jak na pierwszy raz nie jest źle. Wyglądem przypomina drzewo wiosną, które wypuszczające pierwsze liście. Napisz do Astro, on zamieszczal na forum film jak wykonać drzewo, niestety nie mogę go znaleźć.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#35
A Ty chciałeś wywalić! Pierwsze masz za sobą. Weź jeszcze spróbuj pęsetką wyskubać troszkę posypki z pnia i grubszych gałęzi. Może, o ile masz, dosyp delikatniutko troszkę grubszego listowia. Teraz moim skromnym zdaniem jest drzewko troszkę "oblepione" na gładko. Ale doświadczenie zdobyłeś i to teraz liczy się nade wszystko;) Z każdym następnym drzewkiem sam poczujesz, że będzie lepiej. Powodzenia!
Edit:
A tu masz to, co pisał SCYZOR - pierwsza część, na YT:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
V
Reakcje
14 0 0
#36
Napisz do Astro, on zamieszczal na forum film jak wykonać drzewo, niestety nie mogę go znaleźć.
Tak, wiem, wiem... Widziałem poradnik ASTRO. Jest na samym początku działu "Techniki modelarskie". Kilka (naście?) razy go oglądałem. Też mi dużo to dało.


Wyglądem przypomina drzewo wiosną, które wypuszczające pierwsze liście.
Może, o ile masz, dosyp delikatniutko troszkę grubszego listowia. Teraz moim skromnym zdaniem jest drzewko troszkę "oblepione" na gładko.
Czyli powinienem dosypać jeszcze listowia? Grubszego na razie nie mam, specjalnie kupiłem drobne :-(
W każdym razie rozumiem, że jest go za mało?

Jeszcze raz dzięki wszystkim za poświęcony czas, rady i kibicowanie ;-)
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
#38
W każdym razie rozumiem, że jest go za mało?
Nie! Absolutnie nie za mało! Chodzi tylko o to, żebyś, jak już będziesz miał deczko grubsze (średnie np.) to naprawdę bardzo delikatnie i minimalnie, maluśkimi porcjami, "zadawkował" tu i ówdzie to grubsze. Ale tylko minimalnie! Nada to troszkę przestrzeni i powstanie efekt liści rosnących nie tylko wzdłuż gałązek i bezpośrednio na nich.
 
OP
OP
V
Reakcje
14 0 0
#39
Ewentualnie obsadź trawką z elektrosadzarki i dopiero na to listowie.
Możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? Mam trawę 10mm. Czy to dobra wielkość? Nie mam niestety elektrotrawosadzarki (co to za wyraz ;-) ). Czy ręcznie można jakoś poprzyklejać drobne kępki? Nie bardzo mogę sobie to wyobrazić, jak ma to wyglądać. Jak możesz to opisz co z tym trzeba zrobić.
 

Podobne wątki