• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pierwsza próba wykonania drzewa. Ocenicie?

Kempol

Moderator
Zespół forum
Donator forum
MSMK
GGM
Jak możesz to opisz co z tym trzeba zrobić.
W miejscach gdzie są duże skupiska liści pryskasz klejem i sadzisz trawkę, 10mm może być, ale próbować trzeba też z innym, to sam tyczy się koloru. Następnie kolejna warstwa i kolejna, według uznania. Na koniec listowie. Podobny efekt można osiągnąć używając waty perlażowej zamiast trawy, pisał o tym kolega @Astro tutaj.

Wg mnie o niebo lepiej niż poprzednio. Korona nabrała przestrzeni - nie wygląda to już tak, jakby gałęzie obrósł mech jakiś grubszy czy inny porost. Jest jeszcze trochę dużo posypki jest, ale dawkowanie z pewnością opanujesz przy następnych drzewkach - kwestia wprawy. Dobra, szczególnie jak na pierwszy raz, robota. Gratki!!!:)

OP
OP
V
Nie wiem czy to zgodne z zasadami forum, ale postanowiłem nie zakładać nowego wątku, tylko tu dołączyć początki kolejnego wytworu. Moje pytanie tym razem konkretniejsze: czy Waszym zdaniem to nie za duże na H0? W naturze miałoby ok. 13 m wysokości. Takie to rosną nawet koło mojego domu... ale jakoś tak pewny nie jestem, czy takie się stawia na makietę?
konstrukcja (1).jpg

OP
OP
V
Witajcie ponownie.

Wczoraj niedziela... sielanka... lenistwo...

Więc popełniłem sobie drzewo. Tym razem starałem się żeby było innego pokroju niż poprzednie. Inspirowałem się tym, co zrobili inni i podpowiadali na forum.

Nie wszystko widać niestety na zdjęciach co chciałbym pokazać. Nie widać tu faktury kory, na której bardzo mi zależało, a i kolor jakiś taki przekłamany :-( Aaaaa, no i korzenie muszę skończyć, ale koniecznie chciałem już Wam pokazać ;-)
Co myślicie?

Teraz chyba się wezmę za robienie innych potrzebnych rzeczy na makietę. Zobaczymy.

Pozdrawiam.

1.jpg
2.jpg
5.jpg

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Jak masz jeszcze posypki,klej i drut to trzaśnij jeszcze z 5 sztuk. Mniejsze drzewka , jakieś krzaczki i zobaczysz różnicę między pierwszym i ostatnim. A idziesz w dobrą stronę. Przydały by się posypki w różnych odcieniach , i lekko je można zmieszać. Jakich posypek używasz?

OP
OP
V
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i dobre słowo.
Jak masz jeszcze posypki,klej i drut to trzaśnij jeszcze z 5 sztuk. Mniejsze drzewka , jakieś krzaczki
Tak zamierzam zrobić. Coś mniejszego teraz.
Heki, ale te paczuszki maleńkie... a drogieńkie!!!!!

A przy tym drugim drzewie, korzystałem z dwóch odcieni listowia Heki i jednej posypki oraz majeranku (tak, tak. Rozdrobniłem majeranek). Na zdjęciu może nie widać zróżnicowania, a może za mała jest różnica... nie wiem.