• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Pierwsza makieta

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#62
O 1 dB ?
Mam tory zasypane szutrem z trocinek i jest ciszej niż z kamyków. Musi stukać i szumieć. Zwłaszcza jak koła są metalowe.
To tak jak położyć tory na dywanie potem na podłodze np z paneli. Będzie inny odgłos.
 
OP
OP
Prażma

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#68
Powoli idzie, czasu brak. Zastanawia mnie teraz czy korek ma być wszędzie czy tylko pod torami. Większość na pierwszym planie będzie w zabudowie przemysłowej, tak więc myślę sobie że można by wszystko wyłożyć korkiem bo z reguły tory w takich miejscach były na tej samej wysokości co reszta terenu?
 

Załączniki

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#69
.....myślę sobie że można by wszystko wyłożyć korkiem bo z reguły tory w takich miejscach były na tej samej wysokości co reszta terenu?
Na swojej makiecie możesz zrobić wszystko co ci się podoba i nie musi to mieć żadnego uzasadnienia. wystarczy że Tobie będzie się podobać.
Podłoże z korka pod tory ma je podnieść, stworzyć nasyp. Jakiekolwiek wyciszenie to bajka dla tych co zaczynają.
Piszesz że poziom jest optycznie ten sam? ok, ale porównujesz poziom źdźbeł trawy z poziomem główki szyn. Jeśli podłoże zostawisz na tym samym poziomie co ułożony tor, to posadzona trawa, na ew podsypce będzie wyżej niż tor. A już kwiaty będą dużo wyżej.
 
OP
OP
Prażma

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#70
Na swojej makiecie możesz zrobić wszystko co ci się podoba i nie musi to mieć żadnego uzasadnienia. wystarczy że Tobie będzie się podobać.
Podłoże z korka pod tory ma je podnieść, stworzyć nasyp. Jakiekolwiek wyciszenie to bajka dla tych co zaczynają.
Piszesz że poziom jest optycznie ten sam? ok, ale porównujesz poziom źdźbeł trawy z poziomem główki szyn. Jeśli podłoże zostawisz na tym samym poziomie co ułożony tor, to posadzona trawa, na ew podsypce będzie wyżej niż tor. A już kwiaty będą dużo wyżej.
Hmm...odnośnie tej samej wysokości podłoża i torów miałem na myśli coś takiego:
4EF15EEC-3B7F-4AF7-B287-B34B62B2A45D.jpeg

Czyli wszystko jest na korku ale dodatkowo powierzchnie użytkowe będą uzupełnione.
 
OP
OP
Prażma

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#71
Powoli wracam do pracy (kiepsko z czasem, więc chociaż materiały kupuje). Korek już prawie wszędzie ułożony, czas na elektrykę. Trochę zasilania będzie bo aż w 11 miejscach choć może i w 8 wystarczy? Trochę się boję podpisania napędów, jest ich 16 a ja jeszcze nie mam żadnego pulpitu w tym przypadku nawet dwóch
Z tego co czytałem to najpierw szuter a potem napędy coś pomieszełem czy może to nie ma znaczenia? Rozumiem że trzeba zabezpieczyć dziurę przed zasypaniem szutrem.
 

Załączniki

pawelszymkowiak

Aktywny użytkownik
Reakcje
157 2 0
#72
Jak będziesz jeździł na maxa prędkością to będzie hałas w ch... i żadne wygluszenie nie pomoże. Dostosuj prędkość modelu i ładnie będzie słychać tylko szum i stukanie kółeczek.
 
OP
OP
Prażma

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#75
Powrót do pracy, oby nie na chwilę, plan do końca listopada wyszutrować jeden moduł. Na razie ćwiczę. B26567EE-2694-46DD-A247-5012B5C460E7.jpeg B8DDC653-AA7D-4F3C-9458-28EFA8BFD22B.jpeg
Proszę o uwagi, co poszło nie tak. Tu co prawda korek jest na całości, lecz na makiecie będzie to bardziej wiarygodnie wyglądało.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#76
Słabo to widać, ale wydaje mi się, że pochylenie pryzmy tłucznia zaczyna się na linii końców podkładów, a to jest źle. Tłuczeń powinien zakrywać końce podkładów od czoła i pochylenie powinno zaczynać się trochę dalej. Inaczej mówiąc, pozioma część trapezu, jaki w przekroju tworzy tłuczeń, powinna być trochę dłuższa niż długość podkładów.
 
OP
OP
Prażma

Prażma

Aktywny użytkownik
Reakcje
120 7 0
#77
Przyznaje racje, jak najbardziej jest za mało tłucznia na bokach, ale na moje usprawiedliwienie wynika to z tego, że jest to bardziej test kleju. Kleju i jego proporcji z wodą. Będzie inny tłuczeń Polaka a także pigmenty.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#80
Jeśli mogę coś podpowiedzieć.
Pomaluj szyny - zdecydowanie nabierze to realizmu oraz odpowiedniego klimatu.
Podkłady również przydałoby się pomalować lub spatynować :)
Reszta super.
 

Podobne wątki