• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Pierwsza makieta

piottrw

Aktywny użytkownik
O 1 dB ?
Mam tory zasypane szutrem z trocinek i jest ciszej niż z kamyków. Musi stukać i szumieć. Zwłaszcza jak koła są metalowe.
To tak jak położyć tory na dywanie potem na podłodze np z paneli. Będzie inny odgłos.

OP
OP
Prażma

Prażma

Użytkownik
Powoli idzie, czasu brak. Zastanawia mnie teraz czy korek ma być wszędzie czy tylko pod torami. Większość na pierwszym planie będzie w zabudowie przemysłowej, tak więc myślę sobie że można by wszystko wyłożyć korkiem bo z reguły tory w takich miejscach były na tej samej wysokości co reszta terenu?

Załączniki

mrozek20

Aktywny użytkownik
.....myślę sobie że można by wszystko wyłożyć korkiem bo z reguły tory w takich miejscach były na tej samej wysokości co reszta terenu?
Na swojej makiecie możesz zrobić wszystko co ci się podoba i nie musi to mieć żadnego uzasadnienia. wystarczy że Tobie będzie się podobać.
Podłoże z korka pod tory ma je podnieść, stworzyć nasyp. Jakiekolwiek wyciszenie to bajka dla tych co zaczynają.
Piszesz że poziom jest optycznie ten sam? ok, ale porównujesz poziom źdźbeł trawy z poziomem główki szyn. Jeśli podłoże zostawisz na tym samym poziomie co ułożony tor, to posadzona trawa, na ew podsypce będzie wyżej niż tor. A już kwiaty będą dużo wyżej.

OP
OP
Prażma

Prażma

Użytkownik
Na swojej makiecie możesz zrobić wszystko co ci się podoba i nie musi to mieć żadnego uzasadnienia. wystarczy że Tobie będzie się podobać.
Podłoże z korka pod tory ma je podnieść, stworzyć nasyp. Jakiekolwiek wyciszenie to bajka dla tych co zaczynają.
Piszesz że poziom jest optycznie ten sam? ok, ale porównujesz poziom źdźbeł trawy z poziomem główki szyn. Jeśli podłoże zostawisz na tym samym poziomie co ułożony tor, to posadzona trawa, na ew podsypce będzie wyżej niż tor. A już kwiaty będą dużo wyżej.
Hmm...odnośnie tej samej wysokości podłoża i torów miałem na myśli coś takiego:
4EF15EEC-3B7F-4AF7-B287-B34B62B2A45D.jpeg

Czyli wszystko jest na korku ale dodatkowo powierzchnie użytkowe będą uzupełnione.

OP
OP
Prażma
Powoli wracam do pracy (kiepsko z czasem, więc chociaż materiały kupuje). Korek już prawie wszędzie ułożony, czas na elektrykę. Trochę zasilania będzie bo aż w 11 miejscach choć może i w 8 wystarczy? Trochę się boję podpisania napędów, jest ich 16 a ja jeszcze nie mam żadnego pulpitu w tym przypadku nawet dwóch
Z tego co czytałem to najpierw szuter a potem napędy coś pomieszełem czy może to nie ma znaczenia? Rozumiem że trzeba zabezpieczyć dziurę przed zasypaniem szutrem.

Załączniki

Jak będziesz jeździł na maxa prędkością to będzie hałas w ch... i żadne wygluszenie nie pomoże. Dostosuj prędkość modelu i ładnie będzie słychać tylko szum i stukanie kółeczek.