• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa pierwsza makieta

PiotrKuć

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam mam na imię Piotr od dawna miałem myśli żeby zrobić makiete,ale czasu brak i miejsca,po jakimś roku kupiłem tory z układem gotowym,chciałem jak najwiecej pętli i góry w jak najmniejszym zagospodarowani miejsca,zaczołem więc budowe,teraz jestem na takim etapie że zastanawiam się czy nie zacząć od nowa popełniłem dużo błędów i niewiem co z tym zrobic,po pierwsze szkielet dolny jest troche za słaby,miałem go na dniach wzmacniać,po drugie wszystko robie sam portale gory,troche ściągnełem z terra form do budowy gór
bede wstawiał zdjecia i oceńcie czy jest do rozebrania czy dalej tworzyć
tory to roco hobby bardzo mi się podobają
 

Załączniki

OP
OP
P

PiotrKuć

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
teraz wyglada tak,wieczorem dodam wiecej zdjeć z pierwszych prac bo teraz tel mi się z kompem nie łaczy
[DOUBLEPOST=1455256992,1455256376][/DOUBLEPOST]dodam że nie zależy mi żeby były zajezdnie ani miejsca na zjadzy parowozów,wygląd odpowiada mi w zupełności chodzi o plan makiety,wym 2.30 na 1.30 ogólnie ma się poruszać dwa składy piętrowy i towarowy sterowanie raczej cyfrowe
 

Załączniki

siódemka

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
17 0 0
#3
Ogólnie układ wygląda bardzo fajnie jednak mam pytanie. Czy użyłeś do tworzenia terenu prawdziwych kamieni?
 
OP
OP
P

PiotrKuć

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
potrzebuje rady tory już mam ułożone,kolor zielony góry to był pierwszy zarys tej makiety czerwony to portale,czy tak zostawić czy skrócić ten długi tunel?jeszcze coś pozmieniać?
[DOUBLEPOST=1455644401][/DOUBLEPOST]drugie zdjęcie to mój pomysł na zmiany kolor czarny to nowa góra o innym kształcie i kolor niebieski most
[DOUBLEPOST=1455644469,1455644144][/DOUBLEPOST]drugi załącznik
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#8
Kolego Piotrze, witaj na forum. :)
Zanim zaczniesz robić makietę.....zacznij pisać po polsku. Będzie nam łatwiej Cię zrozumieć i ewentualnie coś doradzić. Masz swoje lata, więc poprawna pisownia nie powinna sprawiać problemów.
Kolejna sprawa....Po tym, jak zaczniesz NORMALNIE pisać, a przed rozpoczęciem budowy.....
Druga rada, to weź sobie do serca "3 Żelazne Zasady Krisa":
1. P O W O L I.
2. MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ.
3. LEPIEJ PLANOWAĆ PRZEZ 2 LATA, NIŻ SP.........IĆ W 2 GODZINY.
Rozwinięcia tych zasad poszukaj na forum :)

Powodzenia! (y)
 
OP
OP
P

PiotrKuć

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
po prostu szukam nowych możliwości zagospodarowania makiety i myślałem,że mi ktoś podrzuci jakieś pomysły,na razie tylko przemyślenia ile gór zlikwidować bo wiem,że to co na początku stworzyłem to porażka była
co do forum cały czas przeglądam i czytam
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#10
Nie szkoda Ci kłaść torów na ten stół? Listwy w obi kosztują 10 zł/200 cm a Ty takie coś robisz?! Zrób najpierw porządny stół a dopiero później myśl co dalej. Sorry że tak kawę na ławę, ale tak podchodząc do sprawy, to nic fajnego nie zrobisz.
 
OP
OP
P

PiotrKuć

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
na koniec boki zrobię w płycie meblowej pod kolor salonu,a nogi będą metalowe,cały dół będzie zmieniony,
cieszę się na każdą uwagę
 

Drzewiarz

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.203 14 0
#14
Nie szkoda Ci kłaść torów na ten stół? Listwy w obi kosztują 10 zł/200 cm a Ty takie coś robisz?! Zrób najpierw porządny stół a dopiero później myśl co dalej. Sorry że tak kawę na ławę, ale tak podchodząc do sprawy, to nic fajnego nie zrobisz.
na koniec boki zrobię w płycie meblowej pod kolor salonu,a nogi będą metalowe,cały dół będzie zmieniony,
cieszę się na każdą uwagę
Pominę w tym przypadku kwestie estetyczne, o których wspomina Marcin. Ale poruszę zdrowotne: gdzie z tym grzybem do salonu!!! :eek:
Ponieważ zajmuję się tym na co dzień, więc Nie mogę na to patrzeć. :devil: Drewno użyte do budowy jest całe pokryte grzybami przebarwiającymi oraz pleśniami, które mają bardzo zły wpływ na zdrowie! I masz zamiar to postawić w salonie? :confused: Nie ma znaczenia, czy obijesz to potem płytą czy nie. Zapudrowanie syfa go nie usuwa. :p
W związku z tym sugestia kolegi Marcina jest wielokroć słuszna (y)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#18
Nie jestem fachowcem od budowy wiaduktów kamiennych, ale wydaje mi się, że taki jak na zdjęciu wyżej nie miałby prawa się utrzymać, a już zwłaszcza po wjeździe parowozu.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#20
Nie jestem fachowcem od budowy wiaduktów kamiennych, ale wydaje mi się, że taki jak na zdjęciu wyżej nie miałby prawa się utrzymać, a już zwłaszcza po wjeździe parowozu.
jakbyś zauważył pod mostem idzie tor i nie mam miejsca żeby zrobić go inaczej,a wierz mi myślałem długo nad mostem jaki ma być,
kupiony był taki https://www.itvlaky.cz/HO-Obloukovy-most-Faller-120482-d7726.htm?tab=description
ale ostatecznie stwierdziłem,że mi nie pasuje
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki