• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pierwsza makieta w życiu.

DominikX

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam kolegów i koleżanki.

Długo się na tym zastanawiałem, oglądałem filmiki na jutube, patrzyłem na relacje róznych użytkowników aż postanowilem że zacznę robić makietę. Więc do was jest takie pytanie: Od czego zacząć, jakie wymiary na początek tak żeby po skończeniu "cieszylo oko", oraz na pierwszy początek jaki budżet nazbierać? (skala H0, Najlepiej producent PIKO, Chyba że polecacie lepsze firmy które produkucją w skali 1:87. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
 
OP
OP
D

DominikX

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Myślę nad zrobieniem makiety lub dioramy, tylko co lepsze? Makieta tańsza niż diorama czy na odwrót? I jakie wybrać sterowania do tego i tego?

Jeżeli bym miał zamiar robić makietę to moje "zakupy" były by takie:
-Tory
-Lokomotywa (jak narazię tylko lokomotywa)
-Sterowanie
-Ozdoby.
Do dioramy podobnie.

Wymiary makiety były by: 2mx1m
Wymiary Dioramy: 1,45mx29cm

Więc tak naprawdę co lepiej robić? Bo mam straszny dylemat, i czy zmienić kolejość zakupów?
Aha i jeszcze jedno, jaka wysokość makiety tak żeby na dole można było po podłączać kabelki? 25/30cm by starczyło? Czekam na odpowiedź.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#5
Witaj na forum.
Zacznij od dioramy, w celu przećwiczenia technik. Na dioramę możesz użyć nawet starych torów.
Kup kilka torów prostych, szuter w skali H0 i TT (szuter, to te kamyczki), najlepiej firmy Polak (na początek), trochę trawy, jakieś dodatki sceniczne, farby, pędzle, i inne narzędzia, które Ci się przydadzą.

Następnie wymyśl, co chcesz mieć na tej dioramie (cokolwiek by to nie było, powyższe materiały ci się przydadzą) :)

Działaj, pytaj, działaj, POKAZUJ, pytaj, DZIAŁAJ :)
Powoli, ale do przodu :)
Powodzenia


PS. Jak zrobisz dioramę, wtedy kup zestaw startowy (najlepiej dołożyć i kupić cyfrowy) i....postaw lokomotywę i wagon na dioramie :D
PS2, jak się już popodniecasz dioramą, zacznij przymiarki do makiety :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Do dioramy nie potrzebny jest panel sterujący :) Diorama, to fragment makiety, fragment świata w miniaturze. Za mały, aby czymkolwiek sterować, oprócz światła :)

Ale idziesz w dobrą stronę. Looknij na mój wątek "makiety dla średnioleniwych", może wybierzesz sobie jakiś fragmencik, z którejś makiety :)
Poza tym, wygoogluj sobie słowo >>Diorama<< ;) Z grafiką też ;)
 

Podobne wątki