• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Pierwsza kolejka

Author1988

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam jestem tu nowy i chce zacząć przygodę jak na razie podłogowa ;) i pytanie bo w sklepie doradzili mi kupić zestaw i tory z nasypem dobry to będzie wybór ? Widzę że więcej jednak jest torów bez tego nasypu i co tu zrobić ?
 

OLO77

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
O stabilność bym się nie martwił, ale nasyp znacząco ogranicza zabrudzenie taboru i ryzyko szybszej awarii lub częstsze czynności serwisowe (czyszczenie, smarowanie).
Osobiście gorąco polecam tory TRIX C-Gleis, bardzo solidne i trwałe. Najtańszy zestaw startowy w analogu z tymi torami kupisz za ok. 450PLN.
 
OP
OP
A

Author1988

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Zestaw startowy już nam i właśnie są tory z nasypem i właśnie miałem dylemat czy kupować bez nasypu teraz tory czy jednak z nasypem , cena też trochę inna jednak i dostępność z nasypem wydaje się mniejsza
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#7
Generalnie na podłogę tory z nasypem będę lepsze. Ja w zabawie z synem używałem do tej pory Roco Geoline oraz Piko. Po kilku latach Roco się rozsypały, Piko są bardziej elastyczne, ale jeszcze za krótko je ma, aby robić porównanie z Roco. Wydaje się, że będą pod tym względem bardziej wytrzymałe.
Wracając do głównego pytania, tak na podłogę polecam tory na nasypie.
 
OP
OP
A

Author1988

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
A jaki sklep polecacie żeby właśnie dokupić tory zwrotnice z nasypem ? Bo allegro coś pustki , te tory z nasypem to nowość czy wlasnie już takie stare że braki ?
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.511 33 3
#11
Podepnę się pod wątek z takim pytaniem: czy wiecie jak skutecznie skontaktować się z właścicielem sklepu Lokland, który wziął pieniądze za zamówienie (zapłata z góry), ale towaru nie dostarcza, na emaile nie odpisuje, na telefon nie oddzwania (oczywiście nawet po zostawieniu wiadomości na poczcie głosowej)?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#13
Podepnę się pod wątek z takim pytaniem: czy wiecie jak skutecznie skontaktować się z właścicielem sklepu Lokland, który wziął pieniądze za zamówienie (zapłata z góry), ale towaru nie dostarcza, na emaile nie odpisuje, na telefon nie oddzwania (oczywiście nawet po zostawieniu wiadomości na poczcie głosowej)?
Proponuję zainteresować takim postępowaniem odpowiednie organy typu policja, prokuratura. Jeżeli właściciel sklepu wziął pieniądze i nie dostarcza zakupionego towaru to zwykłe oszustwo i takie powinno być ścigane przez organy do tego stworzone.
Złóż doniesienie na policję o oszustwo podaj wszystkie fakty, dokumenty zakupu, przelewy pieniędzy, kopie email-i, a także daty dzwonienia z brakiem jakiegokolwiek odzewu. Jak policja wejdzie do sklepu z kontrolą to może właściciel się ogarnie i odpowie co z Twoim zamówieniem.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
402 8 0
#14
Proponuję zainteresować takim postępowaniem odpowiednie organy typu policja, prokuratura. Jeżeli właściciel sklepu wziął pieniądze i nie dostarcza zakupionego towaru to zwykłe oszustwo i takie powinno być ścigane przez organy do tego stworzone.
Złóż doniesienie na policję o oszustwo podaj wszystkie fakty, dokumenty zakupu, przelewy pieniędzy, kopie email-i, a także daty dzwonienia z brakiem jakiegokolwiek odzewu. Jak policja wejdzie do sklepu z kontrolą to może właściciel się ogarnie i odpowie co z Twoim zamówieniem.
Tylko przeczytaj regulamin zakupów, ile sklep ma czasu na zrealizowanie zamówienia. Chyba jest standartowo 14 dni
 

Podobne wątki