• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Pierwsza dioramka od Pietrasa i Mateuszka

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#1
Witajcie

dzisiaj wraz z synem ( 7 lat ) postanowiliśmy stworzyć pierwszą małą dioramkę do prezentacji modeli.
Wymiary to 50x25cm, podstawa sklejka plus styropian. Na wierzchu trawka firmy noch plus róźnego rodzaju posypki, dodaliśmy rów, pobocze i zatokę z drobniutkich kamyczków, jakieś drzewka i 3 godzinki pracy.
Proszę o wyrozumiałość bo jest to nasza pierwsza praca - dioramka i nie wszystkim moźe się spodobać.
Jednak wszelkie sugestie mile widziane poniewaź szykujemy się do budowy troszke większej, a warto od Was się uczyć bo to fajna sprawa zrobić coś samemu nawet jeźeli za pierwszym razem nie wyjdzie. :)
Zapraszam do oglądania...

20180208_201656.jpg
20180208_203241.jpg
20180208_224902.jpg
20180208_225649.jpg
20180208_225701.jpg
20180208_225640.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
#7
Jak na pierwszą przygodę z dioramami jest bardzo dobrze, moje uwagi - tak jak napisał już Adam, łączenie drogi jest bardzo widoczne, zamaskuj to łatą w drodze, o ciemniejszym odcieniu tak by krawędź łączenia była krawędzią łaty. Druga sprawa to zatoczka, też widać strasznie prostą linie podziału między krawędzią drogi a zatoczką, dosyp na łączeniu trochę kamyków, które siła woli wypadły na drogę.

Bez nazwy-1.jpg
 
OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#9
Jak na pierwszą przygodę z dioramami jest bardzo dobrze, moje uwagi - tak jak napisał już Adam, łączenie drogi jest bardzo widoczne, zamaskuj to łatą w drodze, o ciemniejszym odcieniu tak by krawędź łączenia była krawędzią łaty. Druga sprawa to zatoczka, też widać strasznie prostą linie podziału między krawędzią drogi a zatoczką, dosyp na łączeniu trochę kamyków, które siła woli wypadły na drogę.

Zobacz załącznik 550633
Po prowrocie z delegacji zabiorę się za poprawki, z tymi łatkami podobnie pomyślałem, ale obawiam się że po nalepieniu łatek w innym odcieniu tj kolejnej warstwy papieru może wyjść grubsza nadlewka.
Może masz jakiś pomysł ? lub poprostu wyciąć tak jak zanaczyłeś i wstawić łatki tej samej wielkości tyle że w innym kolorze, ale pod spodem jest styropian i może za ładnie nie wyjść.
Kamyczków dosypię i rozsypię tak jak sugerujesz, będzie to napewno lepiej wyglądało.
Dziękuję
 
Ostatnio edytowane:

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#17
Może nie odrazu modułowa :)
ale mały chłopczyk bardzo się cieszył jak przyklejał trawe, krzaczki, sypał kamyki - najważniejsze że miał fajne zajęcie.
Zamiast siedzieć przy tablecie to rozwija się manualnie. Jemu się podoba :)
Owszem, każde rady forumowiczów są dobre, ale najważniejsze w tym wszystkim, to kontakt z dzieckiem i wyrabianie nowych umiejętności (nauka poprzez zabawę).
Możesz być pewien, że to w jakiś tam sposób zaowocuje w przyszłości.
Więc nie przejmujcie się zbytnio krytycznymi opiniami, tylko dalej działajcie i wspólnie realizujcie swoje pomysły!
A w ogóle diorama bardzo ładna, szczególnie z tłem się fajnie komponuje.
 
OP
OP
Pietras83

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.069 15 3
#18
Owszem, każde rady forumowiczów są dobre, ale najważniejsze w tym wszystkim, to kontakt z dzieckiem i wyrabianie nowych umiejętności (nauka poprzez zabawę)
Możesz być pewien, że to w jakiś tam sposób zaowocuje w przyszłości.
Więc nie przejmujcie się zbytnio krytycznymi opiniami, tylko dalej działajcie i wspólnie realizujcie swoje pomysły!
A w ogóle diorama bardzo ładna, szczególnie z tłem się fajnie komponuje.
Dziękujemy - masz w 100% racje, a piszecie wiele miłych słów przez co Mateusz będzie miał motywację do budowy kolejnej:).
Ogólnie przy pierwszej dioramie większość prac wykonał sam.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#20
Pozwolę sobie zapytać. Po co to łączenie drogi? Czy wynika to z technologii? Czy może z użytych materiałów?
Diorama z zamontowanymi drzewami, krzakami i z dodanym tłem wygląda bardzo dobrze, tylko ta prosta dziwna linia przez drogę i zatoczkę psuje tu totalnie efekt. Trzeba to jakoś zamaskować. Nie wiem z czego zrobiłeś drogę, ale może trzeba użyć szpachli, zaślepić tą szczelinę i zamalować jeszcze raz na kolor asfaltu...
 

Podobne wątki