• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Pierwsza diorama do prezentacji taboru

kolejowy_mati

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,
jestem zielony w temacie modelarstwa,zapragnąłem stworzyć pierwszą dioramę.Plan już mam
Dioramka.jpg

Rampa ma być rampą boczną,coś a'la to
Sokolka14.jpg

Jeżeli chodzi o tory:
Różowy pasek to tor towarowy
Na nim będzie stała ET22 Cargo z węglarkami;
Na torze przy rampie będą stały 2 spatynowane EAOS'y
Na torze osobowym będzie stała EP07 ze składem TLK
Tor osobowy oraz tor towarowy będą zeelektryfikowane,tor przy rampie nie.
Jest to kawałek jakieś fikcyjnej linii,wokół będzie rosło parę drzewek.
Diorama będzie przykręcona 4 wkrętami do ściany.

Wymiary:167 cm x 27 cm
Diorama będzie osłonięta pleksą.
 
OP
OP
K

kolejowy_mati

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Mam pytanie.Jakich torów użyć do dioramy?Dużo złego nasłuchałem się o Piko A-gleis,więc tory jakiej firmy użyć?I jeszcze drugie pytanie.Czy dioramę mogę od razu zrobić na sklejce?Tj.sklejka,i na nią korek jako sztuczny nasyp,potem na korek tory,czy muszę inwestować w styrodur?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#3
Jeśli to diorama to w sumie możesz jechać prosto na sklejkę. Styrodur to żadna inwestycja - odpady w agencjach reklamowych... no chyba, że chcesz jakieś konkretne cienkie arkusze
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
#6
Jedyną wadą piko jest wysokość główki 2,5mm, w porównaniu do np roco 2,1 (code 75). Flexy są też bardziej "elastyczne". Kolor za to mają lepszy :) tak w skrócie.
 

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#7
Ja na tory PIKO złego słowa nie powiem a położyłem już ok 20m toru na swojej makiecie.
Plusem A-Gleis jest ich dostępność i cena na aukcjach - z rozebranych zestawów startowych.
Nie masz problemu z polaryzacją krzyżownicy w zwrotnicach.
Użycie np korka jako podkładu pod tory doda ci te 5mm wysokości, a czasem chcemy mieć tory powyżej poziomu trawy
Ja na Twoim miejscu użyłbym flexów zamiast prostych odcinków, będzie mniej lutowania
Troszkę na wyrost ostatnia porada - dobierz sobie odpowiedni pod Ciebie kolor szutru, zamiast go później malować.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#8
Jeśli diorama ma wyglądać jak na zdjęciu w pierwszym poście, to korek jest zbędny.
Niepotrzebnie będzie tylko podwyższał tor, a na zdjęciu teren jest płatki.
Tory Piko A-Gleis do dioramy wystarczą.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 6
Planuję 20
Planuję 15
Planuję 5
Planuję 15

Podobne wątki