• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Pierkowe polonusy.

OP
OP
pierek

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
Rzeczywiściw wyszła Ci "Modelarska fantazja". ;) Kalkę na drzwiach to dałeś z zamierzchłych czasów, jak jeszcze w PEKAES-ie jeździły Saviemy. Potem logo zmieniono i Fiaty oraz Volvo F89 miały już nowe logo. Poniżej przykładowe fotki z netu:
Wiedziałem że wywołam wilka z lasu ;) ale pod ręką nie miałem tych nowszych kalek na drzwi trzeba będzie to zmienić i kupić u alegratki :)
 

maciek66

Znany użytkownik
Reakcje
635 4 0
Oj drażliwy temat wybrałeś, bo kilku "fanatyków" na forum się znajdzie:). Model ogólnie fajny ale aż prosi się żeby mu kilka detali jeszcze podmalować z wycieraczkami na czele.
 

BoBi

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
Ciekawa fantazja Pierku :)
Primo - to nie Majorka, to model przed, czyli Renault R (w pekaesie jeździły tylko modele R340 Turbo), późniejsze Majorki miały już silnik 350. Co ciekawe, nie spotkałem jeszcze zdjęcia ciągnika R spiętego z opisaną na bokach chłodnią z Pekaesu. Wszystkie spięte z chłodniami jeździły z dokładnie takimi Lamberetami. Naczepy były opisane tylko z tyłu.
10466967_786975221359070_7283128191601371550_o.jpg
Renault Major Pekaes Warszawa Berlinerring..jpg

74696_437533622975493_1094942044_n.jpg



Drugie - kalki alegratki - nie mają nic wspólnego z oryginałami (nawet tymi, na których je wzorował - chodzi o ich wyskalowanie), Renault R i Major jeździły już w czasach PEKAES AUTO TRANSPORT i dokładnie w czasach, w których zmieniano loga z tych czarnych na nowsze czerwone (widoczne na pierwszym zdjęciu) z dopisaną na dole bazą/oddziałem, dla pojazdów R i Major były to najczęściej bazy Czechowice i Błonie.


Żeby model był jak najbliższy oryginałowi spiąłbym go ze zwykłą białą chłodnią i usunął logo z drzwi, wtedy będzie igiełka :)
536036_418215284907327_588522591_n.jpg


Ps. Majorka wyglądała tak:

28838_438743476187841_1108275245_n.jpg




Żeby nie było się czepiam i filozofuję powiem przyjacielu, że każdy model w H0 i naszych barwach jest wart posiadania/stworzenia - kibicuję kolejnym! :) ;)
 
OP
OP
pierek

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
Witam dziękuję wszystkim odwiedzającym ten temat za komentarze i informację.
Dzisiaj zaprezentuję model DAF 106 SSC na bazie herpy piaseczyńskiej firmy transportowej Trans Petro Color którą regularnie odwiedzam z racji obowiązków związanych z pracą.
Model ,,rodził się,, w strasznych bólach przez 20 miesięcy to prawie tyle ile trwa ciąża u słoni ;) norma poloników na ten rok wykonana :cool:.
Powstał dzięki pomocy Adriana (Ciemny)któremu jeszcze raz bardzo dziękuję,zapraszam do oglądania.

IMGP8833.jpg


IMGP8844.jpg


IMGP8837.jpg


IMGP8838.jpg
IMGP8851.jpg


IMGP8854.jpg
 

dziarka

Aktywny użytkownik
Reakcje
238 2 0
Polonik prezentuje się bardzo ciekawie, a tym bardziej gdy palce w tym maczał Adrian(y):) Dużo szczegółów cieszy oko. Nic jak tylko taki model posiadać na swojej półce;)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.355 108 2
Kapitalny model , świetnie się prezentuje , tylko się zastanawiam dlaczego 20 miesięcy , czyżby 19 miesięcy to trening na sucho i mokro by się ręce nie trzęsły :)
 
OP
OP
pierek

pierek

Znany użytkownik
Reakcje
76 9 0
Kapitalny model , świetnie się prezentuje , tylko się zastanawiam dlaczego 20 miesięcy , czyżby 19 miesięcy to trening na sucho i mokro by się ręce nie trzęsły :)
Dawno ,dawno temu ;) w odległym czasie 20 miesięcy temu poprosiłem jednego z kolegów z forum o zrobienie kalek Trans Petr Color i do tej pory nie zrobił więc poprosiłem Adriana a on zrobił w miesiąc (projekt,wydruk,przesyłka)rączki się nie trzęsą tylko wzrok jest w fatalnym stanie jak na te robote Panie Marcinie :(.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
Oooo, zawsze jak zrobię dla kogoś kalki czekam na efekt końcowy, który i tym razem bardzo miło mnie zaskoczył, bardzo fajnie prezentuje się ten polonik.