• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

"Pierdzący" Gagarin by Gutzold

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Nabyłem model Gagrina firmy Gutzold i strasznie głośno chodzi. Słychać takie "pierdzenie". Choć to model chodzi głośniej niż zabawki Roco lub Piko.
Co może być tego przyczyną???
 
Reakcje
9 1 0
#5
Posiadam jedną spalinowkę Gutzolda-chodzi bardzo cicho! Prawdopodobnie błąd tkwi w zębatkach trących o siebie. Taki problem mam z Ludmiłą Brawy. Jedna chodzi głośno, druga cicho. Nie bardzo pomogło smarowanie. Mimo rozłożenia na części pierwsze nie udało mi się znaloeżć przyczyny tego zjawiska.
 

Kuba1986

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Być może coś jest w nim "przesunięte", mój też tak miał. Prawdopodobnie któraś z zębatek jest w złym położeniu lub gdzieś są nawinięte jakieś śmieci ( sierść zwierzęca albo coś takiego ). Mam Gagara z Gutzolda i po gruntownych wyczyszczeniu ( z całkowitym rozkręceniem i ponownym zmontowaniem przeniesienia napędu włącznie ) chodzi znacznie ciszej.
 
OP
OP
L

leszekcha

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Dziękuje za wskazówki.
Wymieniłem Gutzolda na Roco. Osoba od której kupowałem dała mi taka możliwość i z niej skorzystałem. Choć Gutzold w tym malowaniu to rzadkość, to Roco lepiej się prezentuje, no i cichutko chodzi.

Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 3
Tabor 14
Tabor 9
Tabor 5
Tabor 16

Podobne wątki