• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIĘKNA I BESTIA

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#1
Przedstawiam FORDA SHELBY GT 500KR
FIRMA Franklin Mint
MYŚLĘ ŻE SŁOWA SĄ ZBĘDNE .
 

Załączniki

OP
OP
DAREK W

DAREK W

Użytkownik
Reakcje
56 1 2
#3
Heee Heeee ,no co kto woli jeden pabiebe drugi junaki a trzeci fordy
i nie ma co negować .ale i taki fetysz oko cieszy prawda .
POZDRAWIAM PAWLE
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#4
Na mój gust i samochód i model super.
Ale jakoś nie czuję się okupowany, przynajmniej nie przez USA.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#7
Nie wiem. Dla mnie nic specjalnego. Model jak model. Dla mnie typowy przeciętniak.
Mylę się?
No wiesz... Są tacy co kolekcjonują tzw. "mint in box", inni waloryzują oryginalne modele, inni je przerabiają, kolejni sklejają z części, a jeszcze inni budują od podstaw. Każdy ma swojego "fetysza", w którym się realizuje.
A model? Jak to model. Oryginał z dużą ilością szczegółów wynikających ze skali...

Jakby jeszcze kolega Darek wyjaśnił, co to jest "pabiebe"...:)
Pewnie literówka Andrzeju i wydaje mi się, że koledze @DAREK W chodziło o Pabiedę. No a to, że napisał to z małej litery to już tylko świadczy o jego podejściu do zasad języka polskiego i szacunku do modeli tych pojazdów.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#8
Jeżeli już, to o Pobiedę, bo tak się to pisze w transkrypcji z rosyjskiego. A że czyta się 'pabieda", to już inna sprawa, w rosyjskim o przed sylabą akcentowaną czyta się jak a. Co do wielkiej litery, to akurat kolega Darek napisał prawidłowo: teoretycznie w języku polskim nazwy samochodów powinno pisać się małą literą, ale ja sam stosuję wielką literę, bo wydaje mi się to bardziej właściwe, choć teoretycznie jest to błąd.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#9
@Andrzej Harassek Masz rację i nie masz jednocześnie

"Sekretarz Rady odpowiedziała na pytanie o poprawną pisownię marek samochodów:
Nazwy firm, marek i typów wyrobów przemysłowych pisze się wielką literą, nazwy samych tych wyrobów zaś jako nazwy pospolite – małą.
W praktyce zasady te stosuje się następująco:
1. Jeśli słowo typu „Ford/ford” poprzedzone jest wyrazem, który wskazuje na to, że mamy do czynienia z nazwą marki czy firmy – piszemy je wielką literą, np.Jechał samochodem marki Lublin, Pracował w Fordzie.
2. Jeśli słowo typu „Ford/ford” występuje jako nazwa wyrobu – pisze się je małą literą, np. Jechał fordem, Kupił lublina.
Zasady te opisane są w „Nowym słowniku ortograficznym PWN” pod red. E. Polańskiego (Warszawa 1997) pod numerami [58] 18.1 i [109] 20.10.
2002 r"
z neta wzięte... Off top się zrobił.
 
OP
OP
DAREK W
Reakcje
56 1 2
#11
Sprostowanie prawidłowa nazwa: GAZ- M20 pobieda .
Uważam wątek za zamknięty i szkoda wschodów i zachodów słońca przy roztrząsaniu, co się komu podoba :) auta nie są w moim kręgu zainteresowań modelarskich ale uważam ten model samochodu ze stajni Henry"ego Forda w Detroit ZA JEDNĄ Z NAJLEPSZYCH KONSTRUKCJI I JAKO STYLISTYCZNE ,ESTETYCZNE ORAZ POTĘŻNYM SILNIKIEM . (i takim chciałbym się przejechać a nie reno ,fiatem czy innym wynalazkiem a pisałem z małej litery bo to jest produkt a nie nazwa firmy masło roślinne piszę małą trzcionką .
POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM ŻE KOGOŚ URAZIŁEM
 
Ostatnio edytowane: