• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piątkowo wąskotorowe

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#1
Cześć,
Przymierzam się do budowy modułu wg normy Fremo/pmmh0
Będzie przedstawiała fikcyjną stację gdzieś w Polsce w latach 70/80 .
Budynek stacyjny to model Auhagen Wachstadt - muszę jeszcze pomalować deski i podstawkę
tor to będzie flex w n od roco .
Na stacji będzie stał jako pomnik Tw53 (którego teraz sklejam ) lub jakiś wagon węglarka .
Będzie to relacja rozwleczona w czasie ,gdyż nie mam za wiele czasu na klejenie modeli i budowę makiety.
20161019_210205.jpg
20161019_210216.jpg
20161019_210222.jpg
makietA.jpg
makieta 2.jpg
 
Reakcje
1.469 12 6
#4
Kolego, mnie nie chodziło o sam napis tylko o kształt liter, wyglądają jakby napisał to uczeń z 2 klasy podstawówki. Popatrz na napisy w realu. Ten napis psuje cały efekt jaki włożyłeś w budowę tego budynku.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
#5
Kolego @Tw53-2566, powiedz czy czasami nie masz dostępu do komputera, a może jeszcze do drukarki (jakiejkolwiek)? :eek: Może lepiej było by taki napis po prostu wydrukować nawet na zwykłej kartce papieru, wyciąć i przykleić.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Kolego @Tw53-2566, powiedz czy czasami nie masz dostępu do komputera, a może jeszcze do drukarki (jakiejkolwiek)? :eek: Może lepiej było by taki napis po prostu wydrukować nawet na zwykłej kartce papieru, wyciąć i przykleić.
Dokładnie. Tutaj na forum jest czcionka dworcowa należy poszukać. Ja polecam wydruk na papierze o grubszej gramaturze, według mnie efekt jest lepszy i nie gnie się jak na zwykłej kartce.
upload_2016-10-20_21-2-56.png
 
Ostatnio edytowane:

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#12
To co proponujesz nie jest stacją ale przystankiem osobowym. Nawet po dodaniu dwóch rozjazdów i toru z rampą przeładunkową lub po prostu ładunkową jak proponuje Alana będzie to przystanek osobowy z ładownią, a nie stacja. Na stacji musi być możliwość zmiany kolejności pociągów, rozpoczynanie i kończenie biegu pociągów, krzyżowanie ich i musza się odbywać czynności handlowe czyli odprawa pasażerów i lub odprawa towarów.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#13
To wracam do oryginalnego pomysłu .
Stacja będzie jedynym oprócz drogi szutrowej połączeniem tej wsi z resztą świata ,więc chłopi będą sprzedawać płody rolne i inwentarz w tym małym budynku . Nie będzie placu ładunkowego tylko droga na drugą stronę z możliwością zatrzymania się traktora z przyczepą.
 
OP
OP
Tw53-2566

Tw53-2566

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 1 0
#14
Czy szyny na podkładach zrobionych z zapałem klejonych CA to dobry pomysł ? Bo mi się PRZYPADKIEM tory od plastikowych podkładów flexa oderwały ...;)
 

Podobne wątki