• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 PGR "Krzemionek" If-16mm (1:35)

OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#21
Tak trochę dla odpoczynku , będąc na spacerku po polach znalazłem trochę uschłych ostów i pomyślałem, że wykonam małą dioramkę z ich wykorzystaniem dla będącej w budowie WLs-40 .
Czyli kolejny poligonik testowy dla niskiej zieleni , jakaś łacha piachu ,trochę uschłych badylków traw .ot trochę klimat Kampinosu .;)

DSCF6520.JPG

DSCF6519.JPG

DSCF6522.JPG
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#24
Trochę do przodu , malowanko zsypu , trochę podłubałem przy kolebkach , powstają słupy oświetleniowe ,podrobiłem nieco moduł prezentacyjny i na razie stacjonują na nim koleby oczekujące na malowanie .
Za niedługo scena zapełni się żywą materią ,i kolejnymi pojazdami .:)
DSCF6561.JPG
DSCF6563.JPG
DSCF6564.JPG
DSCF6566.JPG
DSCF6581.JPG
DSCF6579.JPG
DSCF6573.JPG
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#25
Trochę szczegółów takich jak rynny ,kawałek pomostu , drzwi .
Posklejane w całość docelową i już pomalowane elementy główne ,teraz pozostało jeszcze dodać jakieś plakaty epokowe ,tablice ostrzegawcze i dopingujące do bardziej efektywnej pracy :)




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#27
Zatem rozpoznanie tematu ciężarówki poprzez walkę z materią .
Koła w trakcie odlewania , rama w zasadzie gotowa brak paru pierdółek ale to w tak zwanym międzyczasie jak będę wykańczał kabinę .




A że zamarzył mi się taki temat do makiety to choć miałem tego nie robić to jednak Stara powiele w żywicy
:)

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#28
Powoli ale ma się już ku końcowi ,tym bardziej, że czekają ciekawsze tematy .
Rozpisywać się nie ma co , można tylko napisać że przy takiej dioramie zawsze będzie coś do dodania ,a wydawało by się że to koniec .
Trochę drobiazgu jeszcze dojdzie , na pewno trzeba dokończyć malowanie ciężarówki co ją w takim mozole próbuje uruchomić Heniek Star . :D
Figurki skończone i trzeba je przytwierdzić na przeznaczone dla nie miejsce włącznie z traktorzystom na Ursusie .
Teraz tylko pozostaje wykończyć wąskotorówkę i można temat zamykać .
I brać się za makietę modułową .;)




 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#29
Pora na zakończenie tego tematu jako że czekają inne .
Figurki na pozycjach , dojdzie jeszcze słup oświetleniowy , zapewne wykończę biura tow. Kierownika :)
Ponieważ na ukończeniu jest też gwiazda tego spektaklu ,czyli GLS-ka która ciągnie koleby to i przedstawienia widać już koniec .
Parę zdjęć na szybko z figurantami w terenie .


 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#30
Trochę detali przybyło do spalinówki , jeszcze nie wszystkie ale podstawy już są .
Jako że mam w planach parę dioramek z cegielnią w tle to i zapewne przyjdzie GLS-ki powielić .
Tak że czekają jeszcze prace przygotowawcze do formowania model matek .



 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#32
W tym roku rozkładamy tory na 5" i robimy przewozy masy pasażerskiej :)
Tak, że raczej nie pomieszczę wszystkich glamotów ale na przyszły rok planuje pierwszy moduł w tej skali i o ile się uda to będzie taka makieta jak teatr w podobnych klimatach .
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#37
Trochę detali przybyło do spalinówki , jeszcze nie wszystkie ale podstawy już są .
Jako że mam w planach parę dioramek z cegielnią w tle to i zapewne przyjdzie GLS-ki powielić .
Tak że czekają jeszcze prace przygotowawcze do formowania model matek .



Popraw proszę zdjęcia, bo wrzuciłeś je na hosting i nie wyświetlają się prawidłowo.