• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Malowanie Pewne problemy przy malowaniu sprayem...

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#21
Na tym HAFTGRUND nic nie pisze czy akrylowy czy nie,
tylko że szybkoschnący i żeby nie stosować na powłoki z żywic syntetycznych.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#22
ciekma napisał(a):
....albo mówią że pod akryl nie trzeba gruntu.
Właściwie, to mają rację, weźmy model pod kątem kalek:
Podkład/kolor/często poprawka drugi raz/jeżeli kolor jest matowy, to lakier błyszczący/kalki/lakier wykończeniowy = 5 warstw.
Kolor/ poprawka/kalki/lakier wykończeniowy = 3 :smile:
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.652 12 2
#23
Na 100% lakier, nawet akrylowy, będzie odpadać od powierzchni, na której zostanie położony bez podkładu. Zwłaszcza jeśli podłożem jest mosiądz.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#29
Jak pomalujesz tym bezbarwnym- model się będzie świecił jak psu ......
W poniedziałek po południu, wstawię fotki lakieru bezbarwnego-głęboki mat, który szczerze polecam.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#34
Obiecane zdjęcia, węglarki pomalowane akrylem Polexpo z aukcji RAL3009 połysk, dwa razy bez podkładu. Następnie kalki i na to werniksowanie lakierem matowym dwa razy.Wnętrze węglarek drewnianych RAL7016.
Lakier widziałem w Leroy M, w innych dawno nie byłem, więc nie wiem, czy występuje.
Mały dowcip, na który warto uważać: Mały aerozol 150ml kosztuje ok 10zł, a duży 400ml ok 16zł :!:
Test na spostrzegawczość; stoją w dosć sporej odległości od siebie na półkach, prawie bym był w plecy 4zł i 100ml lakieru :devil:
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#40
Zbyszek napisał(a):
Mały dowcip, na który warto uważać: Mały aerozol 150ml kosztuje ok 10zł, a duży 400ml ok 16zł :!:
Test na spostrzegawczość; stoją w dosć sporej odległości od siebie na półkach, prawie bym był w plecy 4zł i 100ml lakieru :devil:
heh, dobre :)
 

Podobne wątki