• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pendolino PKP Intercity

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Jak kupice ten wloski szmelc, to napewno. Najlepiej kupic franzuskie TGV albo niemieckie ICE. Ze wzgledow wygladu, wolal bym ICE w barwach PKP - Pendolino industrial design just sucks...
 
OP
OP
MichałK

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#4
Jak kupice ten wloski szmelc, to napewno. Najlepiej kupic franzuskie TGV albo niemieckie ICE. Ze wzgledow wygladu, wolal bym ICE w barwach PKP - Pendolino industrial design just sucks...
Jeździłem tym we Włoszech i komfortem czy wyposażeniem nie odbiega od ICE czy TGV. Natomiast wygląd, no cóż ICE jest ciekawsze ale to nie o to chodzi :)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#7
Kolejne paskudztwo i wywalona kasa w błoto, raz że same składy drogie a dwa że potrzeba budowy zaplecza technicznego, łącznie ponad 2,6mld zł, o wiele lepiej było kupić kolejne 20 Husarzy i wagony na 230km/h (tyle wynosi prędkość maksymalna EU44). Z tego co pamiętam koszt 1 Husarza to niecałe 20mln zł, wnioski można wyciągnąć samemu. Różnica prędkości 20km/h to praktycznie nic, poza tym na chwilę obecną przewidziana w Polsce prędkość dla Pendolino to 200km/h.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#8
Krzychu...a czy to jakaś nowość w Polsce? Zrobili bagno, żeby móc w nie wrzucać pienionszki, jak do fontanny...
A nóż, widelec, spełni się życzenie :D

Jestsze mię się rymło :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#9
Kolejne paskudztwo i wywalona kasa w błoto...
Liczy się "prestiż". A że kasa wywalona w błoto to nikogo nie obchodzi (oprócz podatników).
Ale skoro już po fakcie dokonanym (po zakupie), to chociaż żeby to logo
pkp-logo.png
zostawili.
To najładniejsze logo jakie w życiu widziałem :oops:
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#13
Na trasie Warszawa - Wrocław teoretycznie od 2015 roku ma "pędzić".
Mapka ze strony, którą podał Michał.

137e1df100370742b93692f0ff04c2a4.png
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#17
No przyznam, że model tego składu byłby bardzo ciekawy :)
Może ACME się skusi kiedyś.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
#19
Według mnie to niepotrzebny zakup. On "pociśnie" na magistrali tyle co normalne intercity. No chyba że PLK zmodernizuje trasy gdzie ta maszynka ma jeździć to wtedy zakup takiego sprzętu ma sens ale dla mnie na tą chwilę nie ma sensu zakup takiego składu.
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#20
Jakoś dziwnie dla mnie będzie taki skład wyglądać na polskich torach, w peronach polskich dworców.
Takie zderzenie nowoczesności z tradycją lub dziadostwem...

Pomijam, że również uważam ten zakup za zbytek...
 

Podobne wątki