• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PECO - tory, zwrotnice, inne

  • Inicjator wątku Anonymous
  • Data rozpoczęcia
A

Anonymous

Gość
#1
Kilka pytań bardzo podstawowych
1. Jak ciąć tory (PECO)?
2. Zwrotnice PECO na stacji i rozjazdach - zastosować zwrotnice 12", czy lepiej ze względów ......... 18"?
3. Czy ktoś widział na własne oczy, może też dotykał kozły oporowe (zakończenie ślepego toru) w jakim wykonaniu polecacie? Z PECO?
4. Planuję pozostawianie wagonów przez lokomotywę na jakimś tam torze za pomocą urządzonka sterowanego np przyciskiem. Może ktoś coś zasugerować?
5. Zakupiłem z pewnym wyprzedzeniem wagoniki i loki z Trixa i Fl, mam też wagonik z Roco. Do kupy tego nie podłączę ze względu na różne sprzęgi. Nie mam pojęcia, a właściwie doświadczenia w którą stronę pójść.
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#2
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
3. poniewiera sie taki pecowski u mnie na ładowni
5. sprzegi można powymieniac, w katalogu FL są podane alternatywne rodzaje sprzęgów
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#4
Misiek napisał(a):
sprzegi można powymieniac
Słusznie Misiek prawi. W nowszych modelach zwykle znajdziesz gniazdo NEM 355, Fleischmann nazywa je na potrzeby marketingowe "clip-in". Wtedy możesz sprzęg "profi" Fleischmanna wymienić na "rapido". Wagony osobowe znacząco lepiej wyglądają ze sprzęgami "profi" lub różnymi patentami, jak Hammerschmid, ale niestety w kwestii niezawodności połączenia to "rapido" dzierży palmę pierwszeństwa :-/

173 napisał(a):
pozostawianie wagonów przez lokomotywę na jakimś tam torze za pomocą urządzonka sterowanego np przyciskiem
To może lepiej: http://www.miba.de/neuheit/07/06/model.htm
 

kolmod

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
A ja z innej mańki.... gdzie te tory (PECO N C55) kupić teraz w Polsce? Sprzedaje to kto jeszcze na tym zaścianku?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
kolmod napisał(a):
A ja z innej mańki.... gdzie te tory (PECO N C55) kupić teraz w Polsce? Sprzedaje to kto jeszcze na tym zaścianku?
najtaniej mi wyszło sprowadzając ze Słowacji, płacisz w zł na konto w polskim banku, wysyłane są z Polski, terminy różne w zalezności od dostępności
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#9
to "swego czasu" to było dawno, bo w czasach jak produkowałem pierwszy techniczny to tam się ostało jedyne C80
 

Podobne wątki