• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PECO #6 Double Slip. Rozjazd krzyzowy podwojny.

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#1
Czy uzywacie takiego rodzaju rozjazdow? Jak sie sprawuja? W terminologii polskiej to chyba rozjazd krzyzowy podwojny?
Peco wlasnie wypuscilo nowosc w swojej serii torow dla US.

Kusi mnie poniewaz rozwiazalby mi duzo problemow. Na jednym z koncow makiety aby uzyskac podobna funkjonalnosc torow musialbym uzyc kilku rozjazdow i o wiele wiecej miejsca, ktorego nie mam.
Z drugiej strony boje sie, ze bedzie to slaby punkt i modele sie beda wykolejac. Troche mnie dziwia duze przerwy miedzy szynami pomocniczymi na srodku tego rozjazdu. Chyba widzialem odpowiedniki takich rozjazdow u niemieckich producentow. Moze ktos z Was uzywa tego na swojej makiecie?

Rozjazd jest dosc drogi wiec przed zamowieniem chcialbym zaczerpnac opinii, a nie kupowac kota w worku.
Uzywam z tej serii Peco rozjazdow pojedynczych i uwazam je za bardzo dobre jakosciowo. Chyba Peco bubla nie wypuscilo - moze te rozjazdy tak musza byc skonstruowane.


Clipboard01.jpg
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#2
Moja makieta Podgórki w całości jest oparta na Peco code 100 i zawiera anglika. Nigdy nie było problemów z użytkowaniem nawet z zestawami RP25. Jedyny model który miał problem to Ol49 produkcji ToLo przy jeździe na krzywo.

Szymek Pado również oparł w całości swoją makietę Jarków na Peco i posiada ona anglika. Jedyną różnicą jest to że Szymek użył nowszej konstrukcji code 75. Z tego co wiem to na imprezach nie było problemu ruchowych.

Osobiście polecam.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#3
Potwierdzam słowa Marka. Mam u siebie Peco code 75. Żadnych problemów. Kiedyś jakiś robiony Ty5 lub Ty2 wyskakiwał wózkiem, ale moje angliki to zabawka a ten pokazany przez ciebie jest rewelacyjny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 34

Podobne wątki