• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Patynowanie

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#1
Cześć

Pierwszą próbą patynowania był (dawniej) biały wagon Gbs. Technika: sucha pastela rozrobiona w wodzie. Wyszło jako-tako, choć odcień pudru jest zbyt jasny jak na brudzenie podwozia. Napis ACAB wyszedł marnie, to jednak trzeba robić aerografem albo kalkomanią.

Drugą próbą była cysterna, również suchymi pastelami. Za dużo brązowego, za mało czarnego. Tym razem to góra wyszła źle - jak po burzy piaskowej na pustyni.

Trzecią próbą był pomarańczowy kontener. Tym razem mocno rozcieńczona farba akrylowa. Wyszło nadspodziewanie dobrze z tej drugiej strony (zdjęcie, gdzie pomarańczowy kontener jest na górze).

Czwarta próba - niebieski kontener. Znowu pastele. Jestem coraz bardziej przekonany do tego, że trzeba się będzie przerzucić na inną technikę lub zmodyfikować te pastele. Rozrabiam je w wodzie - próbował ktoś rozrabiać w czymś innym?
 

Załączniki

Zuru86

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
#2
Ja robię suchymi pastelami, jeżeli potrzebuję zacieków rozrabiam pastele z wodą do konsystencji kremu. Z tego co pamiętam z mojej przygody z modelarstwem lotniczym trzeba będzie to jeszcze polakierować wszystko sprejem matowym bezbarwnym, żeby się nie sypało w przypadku dorwania przez małe raczki (tych akurat mam zawsze dużo dookoła roboty).
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.612 107 12
#3
Ja robię suchymi pastelami, jeżeli potrzebuję zacieków rozrabiam pastele z wodą do konsystencji kremu. Z tego co pamiętam z mojej przygody z modelarstwem lotniczym trzeba będzie to jeszcze polakierować wszystko sprejem matowym bezbarwnym, żeby się nie sypało w przypadku dorwania przez małe raczki (tych akurat mam zawsze dużo dookoła roboty).
zaglądnij również do tych wątków

Tabor | Modelarstwo.info
 

Alek

Aktywny użytkownik
Reakcje
256 18 0
#4
Kolego ja dawno wywaliłem pastele i przeszedłem na pigmenty Vallejo. Mają nawet zestawy po 4 szt. do kolei.
Pastelami idzie zrobić dobrą robotę jednak trzeba perfekcyjnie operować kolorami, co z czym mieszać i zauważyłem pozornie dobrany dobrze kolor patyny np. wózków po wyschnięciu staję się jak zabawkowy/*****wy.

Ja działam tylko na Vallejo i jakoś to wychodzi, inaczej ehh.... ile razy zmywałem patyne po pastelach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 32
Dla początkujących 15

Podobne wątki