• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Witajcie, co prawda jeszcze nie skończone ale już się pochwalę :)
Na warsztat poszła platforma PIKO, kiedyś podpatrzyłem i podpytałem kolegę @newermind jak robił swoje platformy. Na bazie tego powstał taki mały zestaw waloryzacyjny.

Poprawię jeszcze element do zabezpieczenia KKS, dojdą zderzaki i stopnie manewrowe. Mała patyna desek i kłonic. Delikatna patyna jest już naniesiona na wagon. Co prawda jakiś czas temu więc może jeszcze coś poprawię.

Piko 4.jpeg

Piko 3.jpeg

Piko 2.jpeg

Piko 1.jpeg
 
Ostatnio edytowane:

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
Taki zabieg poprawia wygląd tych platform, tyle, że ja wywalam wszystko i dorabiam nową podłogę z... Ołowianej taśmy. :)
Niestety wiąże się to z koniecznością przebudowy KKS, ale efekt jest bardziej satysfakcjonujący! ;)
20190508_005422.jpg
20190508_005508.jpg
20190508_005341.jpg
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Kłonice są zrobione ze sklejki. Co prawda drugą wersję trochę poprawię bo jest luz i się mocno na boki przesuwają ale nie jest źle.

No to Piotrze tego nie pamiętałem :) ale faktycznie burta wygląda jak powinna.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Kłonice są zrobione ze sklejki. Co prawda drugą wersję trochę poprawię bo jest luz i się mocno na boki przesuwają ale nie jest źle.
Ja bym poszedł o krok dalej (tak przynajmniej w swoich planuję) i wywalił te grubaśne uchwyty do kłonic i zastąpił je blaszkowymi (samodzielnie trawionymi bądź wycinanymi). Oczywiście może się to wiązać z koniecznością zrobienia ich tylko w wersji ze sztachetami wklejonymi na stałe, ale moim skromnym efekt będzie znacznie lepszy. Przy czym to już raczej opcja dla masochistów ;)
 

Podobne wątki