• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Witam może się komuś przyda chodzi o przegub w bipach rivarossi między sekcjami, brak harmonijki
powoduje na łukach nie ładną lukę, ja użyłem kawałka szarego papieru toaletowego ok 1,5cm szer. przykleiłem go na taśmie dwustronnej do oryginalnego przegubu.
Taki to wyszło dla lepszego efektu można pomarszczyć papier.
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Witam. I ja tutaj chciałem zaprezentować swoje wypociny. Postanowiłem spróbować swoich sił w masakrowaniu węglarki piko kupionej jako poligon doświadczalny do prób waloryzacyjnych. Poniżej efekt. Wiecej w moim wątku Tabor ASTRO.
Zapraszam do konstruktywnej krytyki. Pozdrawiam.
PSX_20180624_214254.jpg
 
Reakcje
292 0 0
Zdecydowałem się na próbę patynowania wagonów 411Vb Albert Model. Użyłem farb akrylowych Vallejo Air do aerografu, pigmentów Vallejo oraz emalii AK. Zastosowałem także Chipping Medium Vallejo wewnątrz. Na koniec lakier z puszki Mr Hobby Premium Topcoat mat.

Na początek puste:
IMG_2778.jpg IMG_2782.jpg IMG_2783.jpg IMG_2784.jpg

I po otrzymaniu ładunku brązowego szutru Auhagen:
IMG_2785.jpg IMG_2788.jpg
 

nohab

Znany użytkownik
Reakcje
540 115 2
Fajnie, ale mam pytanie. Czy patyna wewnętrzna została wykonana na podstawie zdjęć, czy własnej wizji?
Nie pasują mi zacieki na bocznych poszyciach, wykonane pod kątem w kierunku wzmocnienia.
 
Reakcje
292 0 0
Fajnie, ale mam pytanie. Czy patyna wewnętrzna została wykonana na podstawie zdjęć, czy własnej wizji?
Nie pasują mi zacieki na bocznych poszyciach, wykonane pod kątem w kierunku wzmocnienia.
Cześć, przepraszam,że dopiero dzisiaj odpowiadam, nie za bardzo miałem czas. Wizja własna, ale po części możliwa w rzeczywistości. Kamienie mogły osuwać się po pochyłeś ścianie i zarysować wewnętrzną stronę burt. Co za tym idzie rdza mogła rozwijać się także w taki "skrzywiony" sposób. Następne, jak kupię, to trochę inaczej "ubabrzę".
 
Reakcje
292 0 0
Cześć, przepraszam,że dopiero dzisiaj odpowiadam, nie za bardzo miałem czas. Wizja własna, ale po części możliwa w rzeczywistości. Kamienie mogły osuwać się po pochyłeś ścianie i zarysować wewnętrzną stronę burt. Co za tym idzie rdza mogła rozwijać się także w taki "skrzywiony" sposób. Następne, jak kupię, to trochę inaczej "ubabrzę".[/QUOTE

Aj, jakaś diabelna literówka mi się wkradła, oczywiście powinno być "...po pochyłej...".
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Ludziska się kłócą jak w telenoweli, a ja postanowiłem coś jeszcze pobudzić zanim nadejdzie koniec świata. Przyznaję, że nie mam pojęcia jak poniższy wagon się brudził w latach jego świetności, ale zakładając że zarówno miejsce zatrudnienia (zakłady koksownicze) jak i lokalizacja (Walbrzych) dają dużą swobodę paćkania.

Jak zwykle czekam na rady. I jak to u mnie zwykle bywa wszystko to pudry

Przed
20180811_220409.jpg

I po
20180811_220335.jpg
 
Reakcje
292 0 0
Dzisiaj zająłem się wagonem od Fred'a, Eamos 401Zb. Tak trochę na lenia, bez aerografu, tylko pudry Tamiya (te puderniczki małżonki) oraz pigmenty Vallejo z utrwalaczem MIG'a. Na koniec nieco lakieru akrylowego w aerozolu. Wydaje mi się, że wyszło całkiem nieźle. Jeszcze może wymyślę mu jakiś ładunek ale muszę to przemyśleć.

IMG_2953.jpg IMG_2954.jpg IMG_2955.jpg IMG_2956.jpg IMG_2957.jpg IMG_2958.jpg
 
Reakcje
56 3 0
Po dłuższej przerwie na forum coś mnie tchnęło żeby pobawić się w pobudzenie restauranta IC Tilliga. Jak narazie mam pobrudzony wózek suchymi pastelami. Co o tym sądzicie? Ujdzie takie przykurzenie? Wygląda to jako tako? Kolor dobierałem na zasadzie "a tu trochę czarnego, trochę brązowego, a może trochę pomarańczowego dodam" :p ogólnie wszystko kobione "na oko"
20181003_145415-1.jpg
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Po dłuższej przerwie na forum coś mnie tchnęło żeby pobawić się w pobudzenie restauranta IC Tilliga. Jak narazie mam pobrudzony wózek suchymi pastelami. Co o tym sądzicie? Ujdzie takie przykurzenie? Wygląda to jako tako? Kolor dobierałem na zasadzie "a tu trochę czarnego, trochę brązowego, a może trochę pomarańczowego dodam" :p ogólnie wszystko kobione "na oko"
Zobacz załącznik 599616
Model będzie w witrynie, czy będziesz się nim bawił. Pastele to nie jest dobre rozwiązanie, może jako uzupełnienie malowania. Jak do witryny to może ok. Po mojemu to kolor zbyt rdzawy, wagony są zdecydowanie bardziej czarne
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.762 301 15
Po dłuższej przerwie na forum coś mnie tchnęło żeby pobawić się w pobudzenie restauranta IC Tilliga. Jak narazie mam pobrudzony wózek suchymi pastelami. Co o tym sądzicie? Ujdzie takie przykurzenie? Wygląda to jako tako? Kolor dobierałem na zasadzie "a tu trochę czarnego, trochę brązowego, a może trochę pomarańczowego dodam" :p ogólnie wszystko kobione "na oko"
Zobacz załącznik 599616
Ogolnie rdza fajna ale bardziej pasuje do złomka na bocznicy... Jeśli chodzi o rdzawy nalot na eksploatowanym wagonie, to zdecydowanie mniej, lekko tylko musnąć aerografem. No i nie pastelami, bo te się zaraz obsypią, a jak zaczniesz utrwalać, to różnie może być. Na rynku jest wiele rdzawych farb i washy, więc możesz spokojnie olać zabawę w pastele.
Jak nie masz aerografu to.. kup. Koszt niedrogiego aero to ok. 50 zł + butla z powietrzem ok 20zł. Nie musisz od razu kompresora mieć.
 
Reakcje
2 0 0
Platforma 11Z (Liliput L235734) po delikatnej patynie.
Przyznam, że to zdjęcie mnie nakłoniło do kupna wagonu i patyny:


Zobacz załącznik 526644 Zobacz załącznik 526640 Zobacz załącznik 526645 Zobacz załącznik 526642 Zobacz załącznik 526647 Zobacz załącznik 526646 Zobacz załącznik 526641

Oraz za co cenię wagony Liliputa:
Zobacz załącznik 526643
Mam do Pana jedno pytanie odnośnie patynowania. Czego Pan używa areografu? Pasteli? Aby uzyskać tak piękny efekt. Jestem w posiadaniu tych samych platform, a nie wiem jak się za to wziąć. Pozdrawiam
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Mam do Pana jedno pytanie odnośnie patynowania. Czego Pan używa areografu? Pasteli? Aby uzyskać tak piękny efekt. Jestem w posiadaniu tych samych platform, a nie wiem jak się za to wziąć. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Ciesze się, że patyna podoba Ci się.
Nie używałem aerografu do patynowania.
Na całość został nałożony bezbarwny matowy lakier z puszki, a reszta to pigmenty MIG oraz lakiery Pactry.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Jeszcze bym się spytał o kolejność wykonywanych procedur. Czy lakier na koniec?
Lakier na początek, aby zapewnić "chropowatość" na modelu. Wtedy po nałożeniu pigmentu z utrwalaczem, nie pokrywam drugi raz lakierem. Nic na palcach nie zostaje, ani nie wyciera się. Przynajmniej tak robię do tej pory, bo doświadczenie w tym temacie mam niestety krótkie i małe.
Każdy ma swoją metodę. Jak opracuję inną - lepszą - to również chętnie się podzielę.

Pozdrawiam.
 

Podobne wątki