• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Najgorsze co może być przy zabezpieczaniu patyny to utrata szczegółów , a niestety środki stricte modelarskie to robią :(
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
A może kolega sam coś zrobi i pokaże. Dla chcącego nic trudnego ;)
Fotkę zamieściłem bo może komuś spodoba się pomysł na tak wykonany wagon - spłowiały ale z widocznymi naprawami malarskimi. Sam często szukam różnych inspiracji, zachowuję niektóre fotki na dysku do późniejszego wykorzystania.

No ale na takie dictum Waszmość spróbuję odpowiedzieć ... podjęciem rękawicy. Mam czekające na oznakowanie trzy malutkie węglarki czteroosiowe i nie obiecuję, że szybko ale prędzej czy później postaram się jedną z nich w taki sposób przygotować.

A skoro spodobały Ci się produkcje ZNTK Mini to zapraszam też na Kolejkę Trebnicką.
 
Reakcje
292 0 0
Wczoraj postanowiłem spróbować spatynować po raz pierwszy wagon pasażerski. Chciałem malować z wyjętymi oknami ale niestety się nie dało. Każda strona w 2 lub 3 miejscach była przyklejona tak mocno, iż bałem się, że jak za mocno podważę, to połamię. A skoro z Robo nie ma dalszych modeli, to tym bardziej nie ma szansy na części zamienne. Zrezygnowałem z wymontowania i maskowałem taśmą. Na początek nałożyłem kalkomanie z graffiti, później użyłem akryli Vallejo Air do aerografu, a poza tym akryli Lifecolor oraz emalii AK. Na koniec lakier Mr Hobby Topcoat w aerozolu.

IMG_1876.jpg IMG_1877.jpg IMG_1879.jpg IMG_1887.jpg IMG_1893.jpg IMG_1895.jpg IMG_1902.jpg

Na koniec wyszło mi coś takiego.

IMG_1916.jpg IMG_1917.jpg IMG_1918.jpg IMG_1919.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
292 0 0
Dobre, gdyby nie te zacieki z okien.
Słusznie, zacieki wymagają zmiany techniki ale już nie chciałem przy tym grzebać, żeby mocniej nie namieszać. Aczkolwiek tragedii nie ma.
[DOUBLEPOST=1502785684,1502785299][/DOUBLEPOST]A w ostatni weekend jeszcze troszkę zabrudził się skład kontenerowy z za oceanu. Dwa zestawy wagonów Intermountain z kompletami kontenerów maści wszelakiej. Kontenery nieznanej produkcji. Całość kupiłem z drugiej ręki ze dwa lata temu. Farny Vallejo Model Air, akryle Lifecolor, emalie AK, lakier Mr Hobby Topcoat matowy.

IMG_1920.jpg IMG_1921.jpg IMG_1922.jpg IMG_1923.jpg IMG_1924.jpg IMG_1925.jpg IMG_1926.jpg IMG_1927.jpg IMG_1928.jpg IMG_1929.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
9 0 0
Pierwsze patynowanie węglarki.
technika zaczerpnięta z forum, suche pastele z woda, aerograf, na koniec szczotka do zębów z biała farba.
Model przed:
IMG_9937.jpg


Model po:
IMG_9972.jpg

IMG_9973.jpg

Można by ja było lepiej pomalować. szczególnie wokół kół. Na zdjęciu wyszedł też brak malowania w środku.
pozdrawiam
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
@Konrad Lewandowski z zaciekami rzeczywiście trochę przeholowałeś ;) polecam do tego typu zabiegów specyfiki AK i koniecznie white spirit. Trzeba potrenować na jakimś plastiku i później można na model ;)

@arturhej waloryzacja udana. Przełamał bym tylko podwozie i koła ciemnym brudem z aerografu. Zbyt jednolita ta rdza.
 
Reakcje
292 0 0
@Konrad Lewandowski z zaciekami rzeczywiście trochę przeholowałeś ;) polecam do tego typu zabiegów specyfiki AK i koniecznie white spirit. Trzeba potrenować na jakimś plastiku i później można na model ;)

@arturhej waloryzacja udana. Przełamał bym tylko podwozie i koła ciemnym brudem z aerografu. Zbyt jednolita ta rdza.
To były emalie AK ale muszę je bardziej rozcieńczyć i "podrasować" pędzel do tego celu.
 

Podobne wątki