• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
Witam
Zaproponowano mi abym tutaj podłączył sie do tematu. Oto moje pierwsze patynowanie wagonu. Koła będą jeszcze malowane. Czy coś warto zmienić?
Bardzo przyjemnie wygląda ta węglarka.
Tym bardziej jak na pierwsze patynowanie to super. Co do zmian ...tak jak koledzy już pisali resory piórowe jak i cały wózek jeżeli wagon był używany brudziły się w miarę jednolicie z drobnymi różnicami ze względu na powierzchnie jej fakturę i miejsce. Natomiast jeżeli wagon stał już jakiś czas w przysłowiowych krzakach to kolor rdzy wynikający z korozji na resorach jest inny niż na pozostałych elementach chociażby z tego powodu że pióra są wykonane z innej stali niż reszta.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.475 33 0
Racja. Przepraszam za pomyłkę. Można prosić o przeniesienie mojego wątku z lokomotywą do tego drugiego ??
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Podstawowy przepis na fajna patynę to: dobra technika + cierpliwość + wzorowanie się na oryginałach (jeszcze dodałbym szczyptę odwagi by ryzykować zapaskudzenie - czasem drogiego modelu). Dzisiaj trochę oryginałów - tylko węglarek - bo przy niebieskim malowaniu PKP Cargo wagony te w praktyce potrafią wyglądać przeróżnie. Fotki pochodzą z jednego tylko składu (na razie część I):

IMG_5305.JPG


IMG_5307.JPG


IMG_5308.JPG


IMG_5309.JPG


IMG_5311.JPG

Wpis połączony automatycznie:

I Część II

IMG_5312.JPG


IMG_5313.JPG


IMG_5314.JPG


IMG_5315.JPG


IMG_5317.JPG


IMG_5319.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
wgniecenia ,-na próbę poszła węglarka liliputa( z otwieranymi drzwiami), niestety wszystkie ściany pancerne trzeba było wyciąć i wkleić nowe poszycie żeby ta węglarka "ożyła"- roboty dość dużo, ale efekt wg mnie zadowalający , teraz kolej na ściany czołowe i drzwi ...

 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Moje pierwsze próby patynowania.
Skala TT (wagon z produkcji BTTB)
Opierałem się głównie na poradach LL
Z tym, że jako rdzawy nalot wykorzystałem Humbrol 113+33.
Podwozie aerograf, burty sucha pastel.
Ładunek: wyprofilowany kawałeczek styropianu i pokruszony prawdziwy węgiel przesiany przez sitko kuchenne.
Przyklejony na wikolu a potem jeszcze zakropiony wikolem z wodą i kroplą płynu do garnków.
Można było styropian pomalować na czarno.
Ze względu na brak rdzawego "łosza" nie robiłem punktowych przybrudzeń. Może to jeszcze zrobię.










 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
Bardzo subtelna patyna, i jak na początki to bardzo ładna.
Gryzie się wnętrze wagonu i górna krawędź burt, po kilku kursach z ładunkiem wszystko byłoby umorusane.
Pozdrawiam.
 

Podobne wątki