• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

jakub2220

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
Wasze fotki wyglądają po prosu nieziemsko :shock:
Od dłuższego czasu szukam zdjęć ubrudzonych dawnych wagonów pasażerskich, może ktoś ma ?? Chodzi mi głównie o wagony do parowozów.
 
Reakcje
0 0 0
#44
Moje ostatnie zabawy z patynowaniem. Wagon PKP Ft, kupiłem okazyjnie postarzonego plakatówkami, zmyłem i zapatynowałem samodzielnie. Wersja obficie postarzona, no ale to ćwiczenia. Prośba o poradę jakie niedociągnięcia najbardziej rzucają się w oczy :p
Pozdrawiam!
 

Załączniki

zakol

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
Witam. Jestem tu nowy aczkolwiek forum obserwuje od daaawna. W planach mam budowę prostej makiety ale o tym na razie nie piszę bo na razie nie ma co i są to jeszcze nie pewne plany. Znalazłem ostatnio lokomotywę z czasów gdy miałem jeszcze kolejkę (ponad 10 lat temu) i postanowiłem zabawić się w patynowanie. Pod ręką miałem tylko suche pastele Koh i Noor więc niezbyt dużo ale zawsze coś. Dodam, że to pierwszy raz w życiu jak coś brudzę ;) więc proszę o jakieś opinie dla nowicjusza:


http://img227.imageshack.us/img227/4158/img8569p.jpg


pozdrawiam
Piotr
 
Reakcje
28 0 6
#48
>>>>>więc proszę o jakieś opinie dla nowicjusza:

Możesz kupić jeszcze patynę w sklepie dla artystów, ja używam tej ze zdjęcia (wersji brązowej). Jak masz patynę i suche pastele to po chwili wprawy będą bardzo ładne rzeczy wychodzić spod twojej ręki.
 

Załączniki

A

Adam-H0

Gość
#51
Ja uzywam glownie "PRO-COLOR" potem "VALLEJO" no i od lat sprawdzone "TAMIYA".
Te pierwsze sa praktycznie od razu do uzycia ( moze troche mozna rozcienczyc ) reszta jest przeze mnie rozcienczana do 30% :?
Wtedy kladziesz delikatne warstwy ;) nie jest to metoda dla nerwowych - farby kryja dopiero po drugim, trzecim lakierowaniu ;)
za to efekty sa super.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
Bardzo fajnie, z klimacikiem. Już widzę dwa takie z SU42 czy ST43 leniwie sunące gdzieś w okolicach Kubic w opolskim. W tle mała pruska stacyjka i pola. Poranna rosa, cisza spokój.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#54
Acid Rain 1973 napisał(a):
Trochę zabawy z gwaszem rozcieńczanym MicroSolem oraz maskowaniem solą.
Moim zdaniem za dużo drewna "załadowałeś".
Okrąglaki nie są zabezpieczone przed zsunięciem na bok wagonu.
Poniżej kilka zdjęć transportu drewna dla IP Kwidzyn zrobionych na stacji Prabuty.
Czasami drewno jest poukładane, a czasami wrzucone bezładnie...
Zasadniczo nie wystaje powyżej burt wagonów.
Jako gratis ST44 PKP Cargo.
 

Załączniki

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#55
I jak to zwykle w życiu bywa z ładunkami bywa różnie. To tak na szybko bo jestem w pracy i nie mam dostępu do swoich zdjęć. Ładunek robiłem na podstawie kilku zdjęć właśnie tak ładowanych węglarek :).
 

Załączniki

OP
OP
P

PAKESZLOKO

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
pewnie od ładującego i ilości wagonów w składzie (jak jest mniej to jadą z ładowaniem wyżej), bo raczej nie od ładowności
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#60
Gwasz to gęsta farba wodna na bazie gumy arabskiej, dla mnie jeden z lepszych specyfików do patynowania. W zależności od stopnia rozcieńczenia możliwa do uzyskania warstwa silnie kryjąca lub też bardzo transparentna. Co ważne wodo-zmywalna więc do momentu utrwalenia np: dullcotem możemy dowolnie korygować daną warstwę.
 

Podobne wątki