• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

Reakcje
292 0 0
Mała aktualizacja patynowania platformy Piko Rgs-z. Zrobiłem też małe strzyżenie trawy ale jeszcze będę poprawiał jak znajdę ładną niską kępę do dosadzenia. Jacyś robotnicy dorzucili kilka cegieł, zapewne coś psuli w okolicy.

KPL-12438.jpg KPL-12439.jpg KPL-12442.jpg KPL-12443.jpg KPL-12444.jpg
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Mała aktualizacja patynowania platformy Piko Rgs-z. Zrobiłem też małe strzyżenie trawy ale jeszcze będę poprawiał jak znajdę ładną niską kępę do dosadzenia. Jacyś robotnicy dorzucili kilka cegieł, zapewne coś psuli w okolicy.

Zobacz załącznik 393726 Zobacz załącznik 393727 Zobacz załącznik 393728 Zobacz załącznik 393729 Zobacz załącznik 393730
Ładny pył i kurz ale ta trawa to mocno za wysoka... Jak tatarak na jeziorze
Myślę że strzyżenie musi być radykalne.
Taka kępka na 1-2mm by wystarczyła
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Ładny pył i kurz ale ta trawa to mocno za wysoka... Jak tatarak na jeziorze
Myślę że strzyżenie musi być radykalne.
Taka kępka na 1-2mm by wystarczyła
Nie do końca się zgodzę. Widziałem kiedyś "opuszczone" platformy z dość wysoką roślinnością, raz nawet gdzieś widziałem rosnącą brzózkę, taką z półtora metra. Jednak też mi coś nie pasuje w wyżej pokazanej platformie. Jeżeli już coś tam rośnie to moim zdaniem nie powinno rosnąć samotnie. Dookoła jest zbyt "czysto". Często dookoła rosną inne źdźbła trawy, roślinki, bądź platforma porośnięta jest mchem.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Przykład węglarka ze ś l a d a m i e k s p l o a t a c j i.
DB Omm34 .
Kolorowe foto Niemcy okolice Hamm lata 60-siąte.
Autor - nieznany .
P1520804 - Kopia.JPG
 
Ostatnio edytowane:

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Tak stare źródła są skromne ale pogoda u nas raczej podobna do lat wcześniejszych jak i proces korodowania blach więc wystarczy zajrzeć gdzieś na opuszczoną bocznicę z GBS-ami i mamy to co oddałeś na modelu czyli żywy obraz wagonu oddany w modelu.
 

sTeTefan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Czy ktoś może wie jaki numer RAL ma kolor brunatny jakim były malowane stare węglarki drewniane na PKP, albo ogólniej, jaki RAL ma farba używana do malowania takich modeli fabrycznie?
Czy w palecie Humbrola jest taki kolor brunatny, albo zbliżony, albo od innego producenta farbek olejnych? A jeżeli brak, to czy wystarczy zmieszać czerwony z czarnym, czy jeszcze czymś trzeba przełamać taką mieszankę?
 
Ostatnio edytowane:

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Czy ktoś może wie jaki numer RAL ma kolor brunatny jakim były malowane stare węglarki drewniane na PKP, albo ogólniej, jaki RAL ma farba używana do malowania takich modeli fabrycznie?
Czy w palecie Humbrola jest taki kolor brunatny, albo zbliżony, albo od innego producenta farbek olejnych? A jeżeli brak, to czy wystarczy zmieszać czerwony z czarnym, czy jeszcze czymś trzeba przełamać taką mieszankę?
Żaden brunatny !
Od zawsze RAL 3009 . Sprzedaje taki kolor RAL - Weinert będący klasą dla samego siebie jeśli chodzi o drobność pigmentu. Ale jest to nitro-acryl ! Nadający się tylko do aerografu z dodatkiem specjalnego rozcieńczalnika Weinert nr.kat.2600. Natomiast Hambrol nic identycznego nie oferuje. Dobranie tego koloru przy pomocy samodzielnego mieszania farb modelarskich jest niewykonalne .
Wracając do samego klasycznego już dziś koloru polskich wagonów to jest to tzw. CZERWIEŃ TLENKOWA nazywana też brązem czerwieni. Czyli najbardziej brązowa czerwień.
Właśnie tym specyficznym , niezwykle ciepłym i wagonowym kolorem tabor PKP wyróżniał się na tle innych zarządów.
Kolorystyka DB i DR to ... czerwień brązu. Czyli najbardziej czerwony brąz.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
A dlaczego na plakacie jest 'chlopczyku'? Dziewczynki bawia sie tylko jedyna sluszna IIb/c i IIIa/b/c epoka?
Nie . Epokami I - IV bawią się wampiry i wampirzyce na strychach tajemniczych domów.
A V i VI chłopczykowie korporacyjni. Wampirzyce ostrzegają żeby się strzegli miejsc związanych ze starą koleją, bo one tam bywają...głodne i nienapojone.

Ale jak wagony ? Węglarka dreweniana DB i kryty Kaldewei ?
Nie podobają się ?
Poniżej blaszana Gondola DB.
P1520821.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Andrzej!, jesteś starym durniem, ale do tego musisz dojść sam. Ja uświadomiłem sobie to w momencie, gdy wypłynęła pogłoska, że Robo chce robić SN61 i z uporem maniaka przekonywałem o tym, że to będzie hit i wagon ten jest wręcz kultowy.
Niestety, zapomniałem, że od ostatniej planowej jazdy chojnickiej maszyny na linii Starogard Gdański-Skórcz minęło już 20 lat i zdążyło wyrosnąć zupełnie nowe pokolenie, na którym zupełnie nie robią wrażenia popierdywania Ganza na terenie skansenu w Chabówce, podczas Parowozjady. Dlatego, to pokolenie ma prawo interesować się tą zupełnie inną, kolorową koleją, czy to się Nam podoba, czy nie.
Pozdrawiam.
Wagony bardzo ładne, wstaw jeszcze fotki tych węglarek DB, pomalowane w te ich charakterystyczne łaty, które kiedyś już gdzieś pokazywałeś.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.801 266 41
Andrzej!, jesteś starym durniem,(... ) Pozdrawiam.
Wagony bardzo ładne, wstaw jeszcze fotki tych węglarek DB, pomalowane w te ich charakterystyczne łaty, które kiedyś już gdzieś pokazywałeś.
Wiem Zbyszek Ale cichosza ! Główna Wampi zagląda nieraz na forum
Po co ma się dowiedzieć że jestem stary c.900 lat. i do tego jeszcze głupi.
Gram kompetentnego faceta ... :D

Poniżej DB Omm55 ... mocno już zróżowiały !
W rzeczywistości wygląda jeszcze bardziej realistycznie, zdjęcie tego nie oddaje jest zbyt "mokre".

IMG_0045.JPG


Wnętrze węglarki Klagenfurt w epoce III DB Om34...można ją odwrócić do góry nogami , nie odpada najmniejszy kawałek węgla . Wszystko przyklejone .

P1520694 - Kopia.JPG
P1520548.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki