• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie wagonów

Iguanabrat

Aktywny użytkownik
Reakcje
259 23 5
#30
Bardzo mi podoba sie ten wątek.Wagony jak prawdziwe. Może każdy z nas (jeżeli postarza swoje modele )mając chwilke wrzuciłby kilka fotek swojego postarzanego taboru.Fajnie było by zobaczyć jakieś loko.
A może ktoś ma linki do filmików np.You tube jak to sie robi.Bo ciężko coś znależć.
Pozdrawiam.
 
A

Adam-H0

Gość
#32
Ja mam podobny sprzet jak "HRABIA" - HANSA - i lece na bardzo drobnych dyszach max 0.30
farby tez drobny pigment - poprostu trzeba pare razy sie bawic i wtedy jak sie cos spapra jatwiej zaretuszowac ( jeden kontener zrobilem tak ze moja urocza druga polowa stwierdzila ze wyglada ja czekolada i musialem poprawiac ) - ucze sie na wagonach i kontenerach - nastepny etap to lokomotywy
:roll:
juz pare lokomotyw zrobilem na zomowienie - musialy sie podobac, bo dostaje dalej zlecenia, ale o zdjeciach wtedy nie pomyslalem :cry:
sa w drodze kontenery, ktore musze tez pobrudzic, to jak bada gotowe zrobie pare zdjec - zobaczymy czy wam tez podejda ;)

zamowilem tez pigmenty - ale to znowu inna technika - czytam i podgladam fachowcow, bo nakladanie pigmentow to tez niezla zabawa ;)
jedno musze przyznac paru fachowcom z forum - wagon patynowany prezentuje sie o niebo lepiej niz swiezy z pudelka - robi sie inna atmosfera ;)

tu dalsze proby patynowania taboru.
 

Załączniki

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#33
dzisiaj zakupiłem Fiksatywe i mam pytanie jak to nakładać na wagon który patynowałem pyłem z suchych pasteli
Bo pędzlem chyba nie za bardzo bo to rozmyje czy źle myślę?
 

wodzu_k

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#34
Ja mam fiksatywę w sprayu, psikam nią z dużej odległości, żeby jak najmniej zmywała pył z pasteli. Potem ewentualnie uzupełniam jeszcze patynę i psikam jeszcze raz.
 

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
#37
quote="wodzu_k"]Ja mam fiksatywę w sprayu, psikam nią z dużej odległości, żeby jak najmniej zmywała pył z pasteli. Potem ewentualnie uzupełniam jeszcze patynę i psikam jeszcze raz.[/quote]

Ja tez uzywam takiej w sprayu/ puszkę podczas psikania trzeba utrzymywać w odległości nie bliżej niż 40 cm bo psikana powierzchnia może zacząć się błyszczeć i popsuje to całą pracę
Szukałem po sklepach typowego matowego lakieru utrwalającego w sprayu ale nie znalazłem, zna ktoś może takie? Proponowano mi jedynie w buteleczce do rozpylania aerografem modelarskim ale nie mam aerografu
 

MAT

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#39
Wdd Wyst. Gliwice / Dyr. Katowice.
Rew. Gliwice 17.6.52
Nast. rew. 17.6.53

Węgiel będzie jeszcze dosypany i kółka też nowe :)

pozdr

MAT
 

Załączniki

A

Adam-H0

Gość
#40
Tu troche moich prob z obcym kontenerem ;)
na razie staram sie jechac jedna technika zeby tempo bylo wieksze ( przemyslowe patynowanie )
zabawe w detale zostawiam na pozniej 8)
 

Załączniki

Podobne wątki