• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie Patynowanie szutru torowego

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Wikol zmienił mi barwę szutru, więc muszę użyć niestety patyny, a nie miałem tego w planie.Próbowałem pigmentów Vallejo Burnt umber i Natural iron oxide.Suche pastele, jakieś farby ?

Czego użyć ? :(
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#2
Poczekaj aż wikol wyschnie, teraz jeszcze wilgotny szuter może wydawać się ciemniejszy, ale jak wyschnie kolor pewnie wróci do normy
(wikol raczej nie barwi szutru ;))
Lepiej teraz nie malować szutru farbami, będzie to wyglądało trochę nienaturalnie i nieestetycznie
Pigmenty i suche pastele są dobre :ROFL: Pozwalają nieco przybarwić szuter, ale nie oszukujmy się, nie zmienią Ci diametralnie koloru.

Może jakieś fotki? :D
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Musisz delikatnie nakładać pigment, delikatnymi muśnięciami. Ja do tego używałem wielu pędzli poczynając od twardych do tych miękkich. Pierw nakładałem pigment szybkimi pociągnięciami, a potem twardym pędzlem wyciągałem go z zakamarków i rozprowadzałem. Na koniec wszystko odkurzałem. Efekt możesz zobaczyć w moim wątku.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
Nie podam Ci firmy bo nie wiem, chyba Kremer. Kupiłem je w sklepie dla plastyków, w takich słoiczkach po 4-6 zł, potem wymieszałem różne odcienie ze sobą, aż do zadowalającego efektu.
 

Podobne wątki