• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie Patynowanie lokomotyw

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.115 50 6
Chciałbym sobie w SU46-039 PIKO pomalować na czarno żaluzje, bez brudzenia pudła. Tak jak na poniższym foto, mają być CZARNE. Spróbowałem to zrobić czarnym washem ( żeby w razie czego zmyć) ale efekt nie jest zadowalający. Zwykle wszystkie swoje loki wysyłam do patyny, do kolegi TV11 bo mam dwie lewe, trzęsące się ręce i boje się pobrudzić model, ale pomyślałem, że żaluzje na czarno to nie taki znowu problem. Jakiej farby i rozcieńczalnika powinienem użyć. I jak postępować, by nie wylała mi się poza żaluzje. Rozumiem, że olejne typu Humbrol są niezmywalne a akrylowe?Z góry dziękuje za podpowiedź.
 

Załączniki

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Chciałbym sobie w SU46-039 PIKO pomalować na czarno żaluzje, bez brudzenia pudła. Tak jak na poniższym foto, mają być CZARNE. Spróbowałem to zrobić czarnym washem ( żeby w razie czego zmyć) ale efekt nie jest zadowalający. Zwykle wszystkie swoje loki wysyłam do patyny, do kolegi TV11 bo mam dwie lewe, trzęsące się ręce i boje się pobrudzić model, ale pomyślałem, że żaluzje na czarno to nie taki znowu problem. Jakiej farby i rozcieńczalnika powinienem użyć. I jak postępować, by nie wylała mi się poza żaluzje. Rozumiem, że olejne typu Humbrol są niezmywalne a akrylowe?Z góry dziękuje za podpowiedź.

Okleić taśmą dookoła i pociągnąć żaluzje czarnym humbrolem olejnym w macie.
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
Akrylowa Tamiya XF 1 Flat Black. Jak zawsze niezawodna. Własnie jestem po malowaniu kotła parowozu...w skali 1.25. Tylko przemyj żaluzje alkoholem lub innym rozcieńczalnikiem do akryli. Jeżeli ma być olejna to także Tamiya X 1 w małej buteleczce.
 

Podobne wątki