• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie Patynowanie lokomotyw

OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
Aero czyści się po każdym użyciu ,a jeżeli robisz to od czasu do czasu to takie usterki będą zdarzały się częściej. Podczas malowania przy zmianie koloru wystarczy tylko przepłukać i można malować dalej.
Nie nie, nie zostawiam aerografu zapaćkanego farbę, co więcej w trakcie malowanie rozbieram co jakiś czas i myję. Aż takim gamoniem nie jestem...:)
Z drugim aerografem chodzi mi o to, że mogę mieć dwie różne średnice dysz do różnych prac.
[DOUBLEPOST=1483733193][/DOUBLEPOST]A ta nieszczęsna lokomotywa po dalszych pracach wygląda tak...

IMG_1106.jpg IMG_1107.jpg IMG_1108.jpg IMG_1109.jpg IMG_1110.jpg IMG_1111.jpg IMG_1112.jpg IMG_1113.jpg IMG_1114.jpg IMG_1115.jpg

Jeszcze nie ma lakieru i straciła kilka wycieraczek... a było to tak...
Okna i lampy zabezpieczyłem maskolem. Po malowaniu zacząłem ściągać i ja za maskol, ciągnę, dyszą i sapię... a maskol za wycieraczki i jak się wczepił, i trzymał, i cholera nie puścił. No i muszę dokupić zapasowe.
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Rzeczywiście spracowana ale coś mi w niej nie gra - jeśli to nie efekt oświetlenia to zaznaczona część jakby z fabryki lub prosto po rewizji wygląda...

lok.jpg
 
OP
OP
Konrad Lewandowski

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
Jak wszyscy wiemy, podobnie jak z samochodami, gdy tabor nie jeździ a stoi długi czas to niszczeje. Tak też dzieje się na mojej pudełkowej bocznicy. Poniewiera się SM42 Rail Polska z wagonami... i niestety na zdrowie jej to nie wyszło.

IMG_1151.jpg IMG_1152.jpg IMG_1154.jpg IMG_1155.jpg IMG_1156.jpg IMG_1157.jpg
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
No niestety muszę sie zgodzić z powyższym. Torches wyglada jakbyś jej kamuflarz założył. Badz jakby miała już lata świetności za sobą I oczekiwała w bezruchu na kasację. Proponuję troche wiecej czerni ciemnego brązu, szarości i mniej jaskrawych kolorów. Powodzenia
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
No niestety muszę sie zgodzić z powyższym. Torches wyglada jakbyś jej kamuflarz założył. Badz jakby miała już lata świetności za sobą I oczekiwała w bezruchu na kasację. Proponuję troche wiecej czerni ciemnego brązu, szarości i mniej jaskrawych kolorów. Powodzenia
Dlatego fajnie jest posiłkować się zdjęciem rzeczywistego egzemplarza, a nie improwizować bo wówczas można przedobrzyć. Prawie dobrze - do budy (nadwozia) bym się nie czepiał - jedynie tylko zdeczko patyna na ramie i wózkach moim zdaniem za ostra :) http://zbaszynek.stargardcom.pl/details.php?image_id=36&sessionid=8fae51f09f5a2a8f6b4ef4e8f6e1af58
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Dlatego fajnie jest posiłkować się zdjęciem rzeczywistego egzemplarza, a nie improwizować bo wówczas można przedobrzyć. Prawie dobrze - do budy (nadwozia) bym się nie czepiał - jedynie tylko zdeczko patyna na ramie i wózkach moim zdaniem za ostra :) http://zbaszynek.stargardcom.pl/details.php?image_id=36&sessionid=8fae51f09f5a2a8f6b4ef4e8f6e1af58
Rama i wózki celowo zrobiłem. Reszta też pod kontrolą bo olejami i emaliami robiłem. Zrobię fotkę dachu w sobotę za dnia bez lampki. Chciałem mieć takiego zlomka i mam :)
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Nie nie, nie zostawiam aerografu zapaćkanego farbę, co więcej w trakcie malowanie rozbieram co jakiś czas i myję. Aż takim gamoniem nie jestem...:)
Z drugim aerografem chodzi mi o to, że mogę mieć dwie różne średnice dysz do różnych prac.
[DOUBLEPOST=1483733193][/DOUBLEPOST]A ta nieszczęsna lokomotywa po dalszych pracach wygląda tak...

Zobacz załącznik 444932 Zobacz załącznik 444933 Zobacz załącznik 444934 Zobacz załącznik 444935 Zobacz załącznik 444936 Zobacz załącznik 444937 Zobacz załącznik 444938 Zobacz załącznik 444939 Zobacz załącznik 444940 Zobacz załącznik 444941

Jeszcze nie ma lakieru i straciła kilka wycieraczek... a było to tak...
Okna i lampy zabezpieczyłem maskolem. Po malowaniu zacząłem ściągać i ja za maskol, ciągnę, dyszą i sapię... a maskol za wycieraczki i jak się wczepił, i trzymał, i cholera nie puścił. No i muszę dokupić zapasowe.


ma coś w sobie ten lok, ta patyna, podoba mi się :
 

Podobne wątki