• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patynowanie Patynowanie lokomotyw

OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#42
No dobra. "Nadejszła wiekopomna chwila..." no i korzystając z chwili wolnego czasu uruchomiłem kompresor i aerograf, czyli odpaliłem domową lakiernię. Po raz pierwszy miałem w ręku "nabity" aerograf i nie wahałem się go użyć. Efekty... no może jeszcze pozostawiają nieco do życzenia ale jakiś początek musi być. Znęcałem się dalej nad dwoma lokomotywami: EMD SD40-2 oraz EMD SD60. A oto co mi wyszło...
SD40-2:
KPL-3940.jpg KPL-3941.jpg KPL-3942.jpg KPL-3945.jpg KPL-3946.jpg KPL-3947.jpg KPL-3949.jpg KPL-3950.jpg
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#44
Niebieska ma coś w sobie.
Te lokomotywy mają tylko górne reflektory? Zawsze wydawało mi się, że na pomoście też były.
 
OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#45
Niebieska ma coś w sobie.
Te lokomotywy mają tylko górne reflektory? Zawsze wydawało mi się, że na pomoście też były.
Tu nie mam pewności. Widziałem zdjęcia tego modelu i jedne z SD60 miały a inne nie. Te, które widziałem umieszczone były od spodu przedniego pomostu. W moim modelu ich nie było a instrukcja (to jest Athearn RTR) nie wskazuje na ich obecność. Inną sprawą jest to, że kupiłem go rok albo dwa temu na Allegro i miał być kompletny bez braków ale jak się okazało kilku drobiazgów jednak nie było a barierki przy schodach były klejone. No cóż... taka karma. Ale w tej wersji chyba lamp "ditch" nie powinno być, jak napisałem, posiłkuję się instrukcją.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#48
Niebieska ma coś w sobie.
Te lokomotywy mają tylko górne reflektory? Zawsze wydawało mi się, że na pomoście też były.
Co do ditch lights to trzeba by sprawdzić czy od początku były na tej lokomotywie. Są wersje SD60 gdzie był górny reflektor stąd Athearn z jednej wytłoczki klepie kilka modeli,
a numery daje takie a nie inne. Coś ubogo wygląda zbiornik w SD60, tam powinno być pare rurek. (instrukcja jest standardowa do wszystkich więc wyposażenie trzeba ze zdjęciem porównywać). Jak na początki patynowania to niebieska jest super, zielona ma ładnie spatynowane podwozie. Bravo!!!
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#49
Dawno nie odświeżany temat, a dzisiaj pierwsza lokomotywa manewrowa SM42-1021 i ślady eksploatacji wykonane:)
 

Załączniki

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#52
Super :) dodasz jakiś opis jak tak to wykonać??
Najpierw zamalowuje okna i feflektory Maskolem żeby je osłonić, potem rozbieram wózki żeby je i koła pomalować aerografem osobno mieszanką Humbrola 33,62,113, dach przy wylocie z rury wydechowej maluje Humbrolem 33. Na następny dzień psikam całość lakierem matowym Tamiya TS-80, potem pudry czarny, rdzawy itd. do tego w niektóre miejsca daje washa Citadel Nul oil, i na koniec jeszcze raz zabezpieczam lakierem Tamiya, na koniec zdejmuje Maskol z okien i plastików a zderzaki maluje Humbrolem 21. Tak w skrócie mniej więcej to wygląda;)
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.898 111 7
#53
Niebieska ma coś w sobie.
Te lokomotywy mają tylko górne reflektory? Zawsze wydawało mi się, że na pomoście też były.
A tak, to zdjęcie mam, możliwe, że Athearn model uprościł. Ale swoją drogą da się dorobić.
"Ditch lights" nie byly norma kiedy wyprodukowano SD60. W Kanadzie sa stosowane od lat 70-tych, lecz w Stanach dopiero w latach 90-tych zaczely pojawiac sie na niektorych lokomotywach. Np. elektrowozy E60 na Amtrak nigdy ich nie dostaly, a ostatni zostal wycofany ze sluzby w 2003 r. Za tem jesli sie modeluje poprawnie tabor USA trzeba sie zdecydowac ktory rok;) Balagan, chociaz interesujacy wystepuje nadal na amerykanskich torach. Niektorzy maszynisci jezdza z tymi lampami do "rowu" caly czas, a niektozy nie i tylko na przejazdach kolejowych wlanczaja ditch lights tak zeby migaly na przemian;) W nocy, lub w trudnych warunkach atmosferycznych wszystkie swiatla sa wlanczane (w zasadzie:podstepny: )
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#57
ST44-199 w końcu doczekała się patynki, z jednej strony zamontowałem pełny zgarniacz i węże oraz dorobiłem brakujące węże przy wózkach :)
 

Załączniki

RaffyXXX

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#58
Najpierw zamalowuje okna i feflektory Maskolem żeby je osłonić, potem rozbieram wózki żeby je i koła pomalować aerografem osobno mieszanką Humbrola 33,62,113, dach przy wylocie z rury wydechowej maluje Humbrolem 33. Na następny dzień psikam całość lakierem matowym Tamiya TS-80, potem pudry czarny, rdzawy itd. do tego w niektóre miejsca daje washa Citadel Nul oil, i na koniec jeszcze raz zabezpieczam lakierem Tamiya, na koniec zdejmuje Maskol z okien i plastików a zderzaki maluje Humbrolem 21. Tak w skrócie mniej więcej to wygląda;)
świetny efekt... delikatność 10 !! :D normalnie lodzio miodzio
 

Podobne wątki