• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PATYNOWANIE BUDYNKÓW

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#1
Proszę o Wasze opinie na temat mojego pierwszego patynowania budynku. Pracochłonne,ale efekt jest lepszy niż po wyjęciu z pudełka nowej budowli. Jeszcze nie jest do końca zakończone patynowanie, ale chciałem pokazać przed i po spatynowaniu. Muszę jeszcze zabezpieczyć na koniec budowlę, aby pigment nie ścierał się pod wpływem dotykania rękami no i przed kurzem. Budynek kupiłem częściowo sklejony co w/g mnie bardziej utrudnia pracę. Następne budynki mam nie sklejone więc robota będzie łatwiejsza.
Ale wszystkie moje budynki, które będą na moim torciku idą do patynowania, ponieważ efekt jest bez porównania lepszy. Metoda (pigmenty+woda+wycieranie na sucho).
pierwsze zdjęcie przed-reszta po....... Zaznaczam, że to nie koniec i muszę budynek skleić, zabezpieczyć no i na makietę ;)

Proszę o uwagi lub podpowiedzi, aby patynować następne budynki lepiej ;)
 

Załączniki

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#7
Szkoda Michał że dopiero teraz odkryłeś cud patyny,po pierwsze zaje..... katedra, co to (producent i nr.) Po drugie faktycznie przesadzasz z tym czarnym ,delikatniej, a stworzysz coś fajowego.Szkoda że najpierw nie dałeś koloru cegły,potem co jakaś cegłę robisz ciwmniejszą,nawet czarną a na sam koniec walisz patyne.No ale na pierwszy rzut oka (wybaczam ci bo to twój pierwszy raz) jest nieźle, tak trzymaj. A jakbyś chciał ją sprzedać wiesz gdzie mnie szukać :D
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#9
Dziękuje za recenzję (i dobrą i złą) i o to chodzi........To mój pierwszy raz, więc wszystko co powiedzieliście wyżej wezmę pod uwagę przy następnych budynkach. Odpowiem pokolei...

Badylek
Jak dla mnie to za dużo czarnego
masz rację, podocieram go i będzie jaśniejszy trochę
Kamil Feliks Sztarbala
częściowo sklejony co w/g mnie bardziej utrudnia pracę ........................................
wypowiedź uzasadnij.. proszę
Myślę,że patynowanie jest bardziej poręczne niż gotowy model. Jeżeli model jest w ramkach prosto z pudła to wydaje mi się, że jest łatwiej i poręczniej dla mnie, a ewentualnie po sklejeniu całości nadać efekt finalny. Ale mogę się mylić. Będę próbował i tak i tak.
Marek nr katalogowy to KIBRI 9760, co do czerni to napisałem wyżej..... trochę zniweluje ten efekt. Przy następnym modelu dam wpierw ceglany podkład i potem czerń i resztę. Tu dałem cegły za mało. Czerń to zniwelowała całkowicie. I nie sprzedaję tego ;)
popowe
A mi się bardzo podoba Nadaje niesamowity klimat.
sama budowla jest bardzo ładna i efektowna. A klimacik będzie- zapewniam......

A co najważniejsze odblokowały mi się chęci do robienia makiety, więc będę wrzucał moje wypociny.....



Dla Ciebie Marek fotka pudła...........
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#10
WITKOIM napisał(a):
Myślę,że patynowanie jest bardziej poręczne niż gotowy model. Jeżeli model jest w ramkach prosto z pudła to wydaje mi się, że jest łatwiej i poręczniej dla mnie, a ewentualnie po sklejeniu całości nadać efekt finalny. Ale mogę się mylić.
nabierzesz wprawy to zmienisz zdanie..
zdecydowanie lepiej jest malować i wykonywać 'dalsze prace' na modelu sklejonym w całości, niż na pokawałkowanym
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#11
Kamil Feliks Sztarbala napisał(a):
nabierzesz wprawy to zmienisz zdanie..
zdecydowanie lepiej jest malować i wykonywać 'dalsze prace' na modelu sklejonym w całości, niż na pokawałkowanym
zapewne masz rację, przy następnym modelu będzie następna próba ;)
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#13
Kamil Feliks Sztarbala napisał(a):
druga sprawa, to efekt jaki uzyskałes to bardziej właściwie było by wash'em osiągnąć. no i nie koniecznie rarnym kolorem..zresztą wogóle czarny to do sadzy wyłącznie.. raczej
jak to mówią...... spróbuj wszystkich technik i wybierz tą jedną właściwą dla siebie.
Będę próbował........ i zastosuje mniej czeerni, dzięki za podpowiedzi..........
Idę na torta ;)
 

marcin sds

Aktywny użytkownik
Reakcje
51 1 0
#14
Ze wszystkich modeli kosciołów jakie mozna kupić ten jest chyba najlepszy. WITKOIM mam pytanie do Ciebie ponieważ myślę o tym modelu. Czy istnieje możliwość wklejenia ściany z wejściem z drugiej strony, tzn. tam gdzie wieże, a ściany z absydą z drugiej strony??
 
OP
OP
WITKOIM

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#15
marcin sds napisał(a):
WITKOIM mam pytanie do Ciebie ponieważ myślę o tym modelu. Czy istnieje możliwość wklejenia ściany z wejściem z drugiej strony, tzn. tam gdzie wieże, a ściany z absydą z drugiej strony??
przymierzyłem przed chwilą........ będzie ciężko, ale by dało radę..... Części trochę nie pasują do siebie, trzeba by było podorzucać szpachli trochę w szczeliny.
Ale na upartego i po przeróbce da radę......

ps
faktycznie lepiej wygląda z odwróconym wejściem ;)
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.517 33 3
#16
marcin sds napisał(a):
Czy istnieje możliwość wklejenia ściany z wejściem z drugiej strony, tzn. tam gdzie wieże, a ściany z absydą z drugiej strony??
Tak jest, wieże w westwerku!

Samo wykonanie patyny podoba mi się. Ale wydaje mi się, że kościół jest jednak trochę zbyt brudny. Wprawdzie rzeczywiście we Wrocławiu kolor cegły jest nawet ciemniejszy (np. kościół NMP na Piasku) ale hmmm czy na makiecie nie będzie to wyglądało zbyt przygnębiająco?
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#17
Badylek napisał(a):
Jak dla mnie to zar dużo czarnego, nie widziałem tak brudnego koscioła :)
Poponuję zobaczyć katedrę w Pradze albo bazylikę na Wyszehradzie.


Poza dachem patyna bardzo ładna. Zwłaszcza zdjęcie HPIM9820.JPG. Ale szkoda, że przed złożeniem nie zrobiłeś fug cegieł. Jak to mówią ćwicz, ćwicz, ćwicz i będzie super :)
 

Podobne wątki