• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Patrz, patrz, Polonio, cudny mój narodzie...

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
Jak rozbiera się wagoniki aby móc zamontowac oświetlnie? Proszę o pomoc i wskazówski za co z góry dziękuję
krzys.....wagon rozbiera się tak jak kobietę, delikatnie, powoli i bez zadrapań. Wpierw obejrzyj wagon, popatrz, oceń, a potem to już z górki jest. Zobaczysz od spodu zaczepy i miejsca do lekkiego podwarzenia budy, potem od przodu lekko odegnij i już wagon otwarty ....... uważaj na węże, odegnij je na bok budy bo mogą się urwać/ułamać .....
 

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
krzys.....wagon rozbiera się tak jak kobietę, delikatnie, powoli i bez zadrapań. Wpierw obejrzyj wagon, popatrz, oceń, a potem to już z górki jest. Zobaczysz od spodu zaczepy i miejsca do lekkiego podwarzenia budy, potem od przodu lekko odegnij i już wagon otwarty ....... uważaj na węże, odegnij je na bok budy bo mogą się urwać/ułamać .....
ok, dzieki za info chociaz nie wiem czy bym przezyl jesli by cos sie ułamało
 

mpsj

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
Jakie sprzęgi są zastosowane między wagonami? chyba nie oryginalne ?
Są to krótkie sprzęgi tzw. "śledzie" produkcji Roco (nr kat. 40271). Choć ja osobiście polecam trochę mniej popularne któtkie sprzęgi Fleischmann (nr kat. 6515). Są krótsze (mniej wystają), wagony są nieznacznie bliżej połączone w porównaniu do Roco'wskich i jakby to określić... sprzęgi są ciemnoczarne. Natomiast sprzęgi Roco są jaśniejsze albo bynajmniej tak wychodzą na zdjęciach. Co kto lubi :)

Załączam zdjęcia.
DSC00091 [50%].JPG
DSC00092 [50%].JPG
DSC00090 [50%].JPG
DSC00093 [50%].JPG
DSC00083 [50%].JPG
DSC00089 [50%].JPG
DSC00085 [50%].JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Zrobiłem mały eksperyment, choć z innymi wagonami, bo tych nie mam (nie moja epoka). Różnica między sprzęgami Roco a Fleischmanna jeśli chodzi o odległość między wagonami, jest praktycznie niedostrzegalna. W wypadku moich wagonów minimalnie na korzyść Roco. Ale wystarczyło odwrócić wagony, a już było inaczej. Tak więc porównania trzeba dokonywać na tych samych wagonach i tych samych ich końcach.
IMG_0027a.JPG
IMG_0024a.JPG
 

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Zrobiłem mały eksperyment, choć z innymi wagonami, bo tych nie mam (nie moja epoka). Różnica między sprzęgami Roco a Fleischmanna jeśli chodzi o odległość między wagonami, jest praktycznie niedostrzegalna. W wypadku moich wagonów minimalnie na korzyść Roco. Ale wystarczyło odwrócić wagony, a już było inaczej. Tak więc porównania trzeba dokonywać na tych samych wagonach i tych samych ich końcach. Zobacz załącznik 58990 Zobacz załącznik 58991
Na sprzęgach Roco moim zdaniem realistyczniej i ciekawiej wyglada połączenie wagoników:), faktycznie różnica jest nie dostrzegalna jeśli chodzi o odstęp między wagonami.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Wracając do tematu zauważyłem, że w wagonach Z1B z zestawu Polonii, ACME dało niewłaściwy kolor siedzeń. Powinny być zielone a tymczasem są brązowe...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 37

Podobne wątki