• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Parowzóz PKP Tkp1 - skala N (1:160) od Fleischmann'a

Reakcje
0 0 0
#1
Zapowiadana nowość Fleischmanna w skali 1:160 - Parowóz Tkp1 w malowaniu PKP. Na stronach producenta jest jednak jeszcze fotka tego modelu bez malowania.
:arrow: http://www.fleischmann.de/produkteshop/ ... r-pkp.html
Pisze o tym, bo to ewenement. Do tej pory chyba nikt nie wyprodukował seryjnie parowozu PKP w tej skali. To jest bodajże pierwszy. Miejmy nadzieję, że oferta PKP się powiększy, bo skala N jest idealNa do bloków, zaś obecna technologia pozwala na produkcję dość szczegółowych modeli jak na te 9mm rozstawu szyn modelowych ;)
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#2
Jest przynajmniej drugi albo trzeci, ale na pewno pierwszy seryjny!
Był Ok1 i zdaje sie Oko1
Wraz z zestawem wagonów "donerbuschen"

FLM wyprodukowal takie coś w licznie zapewne po 1szt. prezentowane były na któryms salonie modelarskim w Łodzi.
Tylko, że prezentujący (jeden z dystybutorów) nie chciał otworzyć gablotki celem dokładniejszego obejrzenia.
FLM nie kontynuował tematu na podstawie informacji od "jednego z dystrybutorów", że "taki model w Polsce sie nie sprzeda.

(wiadomość zasłyszana w którymś kościele)


http://www.norma.fremo.pl/viewtopic.php ... c&start=43
 
OP
OP
U
Reakcje
0 0 0
#3
Misiek napisał(a):
FLM nie kontynuował tematu na podstawie informacji od "jednego z dystrybutorów", że "taki model w Polsce sie nie sprzeda.

(wiadomość zasłyszana w którymś kościele)
heh... słowem, nie ma to jak dobra motywacja. Ten dystrybutor chyba nie lubi modelarzy N (a oni już chyba jego).
 

wiygN

Użytkownik
FREMO Polska
KMK N-orma
Reakcje
0 0 0
#8
Misiek napisał(a):
Był Ok1 i zdaje sie Oko1 Wraz z zestawem wagonów "donerbuschen"
Byłem uczestnikiem tych wydarzeń. Sprostuję więc wersję zasłyszaną w kościele.

Cała rzecz rozegrała się na II Festiwalu Modelarstwa w Łodzi. 29 maja 2004. To było jedno z pierwszych spotkań N-ormowych - eNtraker przywiozł z Krakowa pierwszy gotowy moduł!

Fleischmann przedstawił wtedy w N osiem prototypowych modeli: parowozy Ok1 i Tp4, trzy osobowe "donery" oraz trzy wagony towarowe konstrukcji amerykańskiej, serii PPu, WWu, KKu (ex USTC). Co ciekawe wagony towarowe były błędnie oznaczone (platforma PPss) a część napisów nadal była niemiecka.

Wybrałem się do przedstawiciela Fleischmanna na stoisko wraz z eNtrakerem i chyba Mikserem by poprosić o wypożyczenie modeli, żeby zrobić im zdjęcie na module eNtrakera. Niestety odmówił. Co ciekawe, stwierdził, że każdy inny model bez problemu - byle nie prototypy!

Przepraszam za jakość zdjęć. Wydaje mi się, że mimo wszystko mają wartość dokumentalną.
 

Załączniki

OP
OP
U
Reakcje
0 0 0
#9
wiygN napisał(a):
(...)Fleischmann przedstawił wtedy w N osiem prototypowych modeli: parowozy Ok1 i Tp4, trzy osobowe "donery" oraz trzy wagony towarowe konstrukcji amerykańskiej, serii PPu, WWu, KKu (ex USTC). Co ciekawe wagony towarowe były błędnie oznaczone (platforma PPss) a część napisów nadal była niemiecka.

Przepraszam za jakość zdjęć. Wydaje mi się, że mimo wszystko mają wartość dokumentalną.
Wydaje się, że jak to zwykle Fleischmann, tak i teraz skoncentrował się jedynie na oznaczeniach tabliczek i napisów. Bandaże typowe dla kół parowozów PKP dla Fl nie istnieją...
...aczkolwiek mimo to trzeba przyznać, że bardzo ładna jest ta N-kowa Tkp1. Jak na 1:160 całkiem całkiem.
 

wiygN

Użytkownik
FREMO Polska
KMK N-orma
Reakcje
0 0 0
#14
UNIVERS napisał(a):
zdjęcie autorstwa "wiygN"
Nie jestem autorem tego zdjęcia. Dostałem je od sprzedawcy z ebay.de wraz z kilkoma innymi. Ja raczej bym nie robił zdjęcia modelu na przysłonie 2 8)
 

Gatar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Czy ktoś miał okazje używać tą lokomotywę z dekoderem DCC? Niedawno zakupiłem jeden egzemplarz i po włożeniu dekodera Kühn 81330 0.7A parowóz ładnie jeździ, z opóźnieniami przyspieszenia/hamowania itp... ale ze strasznie niską prędkością maksymalną. Czy to normalne?
Dotychczas nie miałem parowozów, brak mi doświadczenia ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#17
Zawsze można sprawdzić jakie jest CV5, ale jak ministerek napisał - ten model jeździ wolno, realistycznie.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#18
A ja przegapiłem kilka niezłych, tanich aukcji na eBayu, zanim się skumałem, że on ze Świnoujscia jest i teraz lipa. Nikt nie wystawia :(
 

Gatar

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Czyli zatem tak ma majestatycznie sunąć :) CV5 jest poprawne, dekoder wyciągnąłem z BR 189 i w niej wszystko działało poprawnie. Dzięki za pomoc :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 0
A
Tabor 1
Tabor 1
M
Tabor 20

Podobne wątki