• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozy z Wałbrzycha jadą do Pyskowic

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Mnie strasznie ciekawi ,ten wagon do przewozu pyłu węglowego ,wiadomo już jaka to seria?, jakiej jest budowy czyżby niemieckiej?
Wydaje mi się że jest trochę podobny do tego ktory jest na zdjęciu.
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#3
Nie jest "trochę podobny" tylko identyczny.
I jest niemieckiej budowy międzywojennej. Tak właśnie jak ów wagon ze zdjęcia z katalogu Roco. I na przyszłość jak coś przepisujesz czy wklejasz to podawaj źródło. A jeśli nie robisz adresu przy ściąganiu jaiś danych to rób, bo się będziesz gubił.

I pozostaje prosić wszystkich forumowiczów o jakiekolwiek wsparcie, oraz przesyłanie infa z tą prośbą.
Tomasz Czapik
 

Patryk.K

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Ostatnio znalazłem w internecie lepsze zdjęcie "wałbrzyskiego" wagonu do przewozu pyłu węglowego.

Źródło: www.rudy.go.pl > Forum > MD Pyskowice > Transport Tkh i Tkp z Wałbrzycha

Tomasz Czapik napisał(a):
tylko identyczny.
Nie żebym się czepiał ,ale identyczne to one aż tak bardzo nie są , różnią się dosłownie szczegółami.
Co do porównywania wagonu z wałbrzycha z wagonem z katalogu Roco ,to wałbrzyski różni się ilością piór resorów (nie wiem jak to fachowo nazwać) ,"wcięciem" w zbiorniku i wydaje mi się że "wałbrzyski" ma trochę mniejsze zbiorniki niż ten z katalogu.

Jeszcze jedno pytanie ,czy ten wagon "jeździł" w zarządzie PKP czy należał do DR?
 

Załączniki

Podobne wątki