• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozy wąskotorowe na tor 600 mm skala IF-16,5

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Ponieważ prace przy makiecie idą powoli do przodu to i nie powinno tam przy otwarciu szlaku zabraknąć choć choć jednego parowozu .
Zarówno na makiecie jak i na dioramie pierwszy pojawi się zapewne Zwiiling ,tego typu samowarki używane były przy wszelkiego rodzaju budowach w okresie po 1918 roku w Polsce.
A zatem ten tandem parowozowy przyda się zarówno na dioramie jak i na makiecie razem z koparką parową .
Następnym w kolejce czeka na robotę parowóz zbudowany w Warszawskiej Spółce Akcyjnej Budowy Parowozów Py27.
No ale wszystko po kolejii :)
Powoli ale do przodu ,po zgromadzeniu dokumentacji dla parowozu Zwilling mogłem w końcu przystąpić do budowy tego pociesznego samowarka .
W końcu jest głównym bohaterem całego zamieszania :LOL:
Na razie pokleiłem wstępnie ostoje , budkę , koła w trakcie roboty ,trzeba je jeszcze uzbroić w osie do korbowodów.
Kocioł ,komin i inne akcesoria są w trakcie roboty i trzeba badzie już pasować podstawowe elementy w całość a potem przyjdzie czas na całą parowozową biżuterię. :D

Na razie powstaje wersja na dioramę ale równolegle wykonuje elementy do parowozu na makietę ,który oczywiście będzie pracował wożąc urobek z kamieniołomów
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#2
Na razie tandem parowy został złożony z dorobionych detali .oczywiście poskładanie jest tymczasowe bo teraz to co zostało dorobione wymagać będzie jeszcze dopasowania do reszty.
Przyjdzie jeszcze sporo drobiazgów zanim wezmę się za wiązary i cały rozrząd Stephensona .
Prace przy Zwiliingu chwilowo zostaną wstrzymane ponieważ trzeba będzie podgonić z budową brigadenwagenów na których ma jechać cały wojskowy transport.;)

 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
Na razie na kolejce wojskowej lekki zastój ale powstaje dioramka z GL-s ką i kolebami w roli głównej które też będą niezbędne przy innym projekcie .
Na razie prototyp ,stacjonarny na dioramę a później powstaną użytkowe .
Figurka w trakcie wykonania ,więc i zdjęcie robocze .:)
Generalnie diorama ma będzie przedstawiała zsyp kruszywa z koleb na samochód i robotników co to im praca nie zając nie ucieknie :ROFL:
DSCF9568.JPG
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#5
Tak , kółka toczyłem z mosiądzu ,ale po pewnych przemyśleniach wykonam je teraz raczej ze stali nierdzewnej ,chodzi głównie o malowanie .
Na razie tematy tej małej wąskotorówki muszą poczekać do jesieni , bo obecnie szykuję małą dioramkę związaną z rocznicą Wielkiej Wojny .
Też w klimatach wąskotorowych ;)
Jak widzę też coś zjadło zdjęcia :mad: ale i to da się uzupełnić przy najbliższej okazji.
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
Najlepiej zobrazuje to zdjęcie , wszystko niby dobrze ale na zdjęciach zawsze wyłażą pewne detale które denerwują .
Widać powierzchnie toczne kółek raczej nie są w kolorze takim jak powinny być ,stąd zmiana na materiał o bardziej odpowiadającej barwie.
Niby drobnostka ale zawsze fajniej zbliżyć się do oryginału
DSCF9848.JPG
.;)
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#9
Będę potrzebował parę ładnych sztuk ,to i zapewne jeśli będzie taka potrzeba wytoczenie paru kompletów więcej nie stanowi problemu .
Z całą pewnością nie będzie to już i teraz ,ale odbędzie się to tak jak napisałem w poprzednim poście .
Z tym, że jest to w skali 1:35 , a i zdaje się że gdzieś natknąłem się na stronkę firmową gdzie takie kółka są oferowane w różnym asortymencie.
http://rbmodel.pl/index.php?action=products&cat=c_wh
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
200 29 1
#10
Będę potrzebował parę ładnych sztuk ,to i zapewne jeśli będzie taka potrzeba wytoczenie paru kompletów więcej nie stanowi problemu .
Z całą pewnością nie będzie to już i teraz ,ale odbędzie się to tak jak napisałem w poprzednim poście .
Z tym, że jest to w skali 1:35 ,
wiem, ze narzekam ale wolałbym 1:87 i 1:25. Jestem cierpliwy i mogę poczekać z pół roku nawet i dłużej.
 
OP
OP
Baldwin

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#11
Mam akurat w planach budowę GLS z kolebami w 1;25 , więc jak najbardziej coś dopomóc mogę .
Co do szczegółów to zapraszam do rozmowy na PW.
 

Podobne wątki