• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozy Tr5

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#1
Zakładam ten wątek aby dowiedzieć się coś więcej o parowozach serii Tr5 w końcu było ich aż 66 szt, na PKP. W internecie są zdjęcia tylko numeru 65. Trudno znaleźć więcej informacji np. gdzie głównie jeździły. Może macie więcej info o tych maszynach
 

Romun

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
#3
Troszkę w kwestii uzupełnienia materiału ŚK.

MD Legnica - odcinki obsługiwane to:
Lata 50-te,
Legnica- Malczyce,
Czerwieńsk-Zielona Góra-Legnica,
Legnica- Rawicz p. Ścinawę,
Wąsosz -Żmigród,
Legnica- Roztoka-Marciszów,
Jerzmanice-Wilków,
Legnica- Lwówek- Jelenia Góra,
Rawicz-Miejska G.-Pakosław,
lata 60-te:
Legnica- Jaworzyna Śląska,
Legnica-Głogów,
Legnica-Marciszów,

MD Jelenia Góa lata 40 - te.
Jelenia- Wrocław,
Jelenia-Kłodzko,
Jelenia-Legnica p. Marciszów, Roztoka.

MD Brzeg.lata 40-50-te.
Brzeg-Łagiewniki,
Brzeg-Nysa,
Brzeg-Oława-Boreczek,

MD Kłodzko lat 40-te.
Kłodzko-Wałbrzych,
Kłodzko-Międzylesie,

Stacjonowały w Legnicy stale i w różnych okresach pojawiały się w innych parowozowniach DOKP Wrocław jak: Węgliniec, Gądów, Brochów- MDp Brzeg, Brochów, Wałbrzych - ZOEN Jaworzyna, Fosowskie , Kamieniec, Opole , Oleśnica, Nysa, Oleśnica- MDp Namysłów, Miłkowice, Miłkowice- MDp Bolesławiec, Kłodzko, Jelenia Góra,
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#4
Księga inwentarzowa parowozów PKP z lat 1951-65 podaje też 21 sztuk w DOKP Katowice.
A rodzynek to Tr5-64, odnotowano: "zaginął" (!) i skreślono z ewidencji 31.05.1955.
Był i nie ma . . . pewnikiem ktoś zajumał albo się rozpłynął we mgle . . .
Uwaga, może się pojawić jako parowóz widmo ! :obcy:
 
OP
OP
koland

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#5
Dziękuję za podpowiedzi. Skorzystałem z SK. Fajny artykuł duzo informacji wraz z przydzialami no i jest kilka zdjęć. Zagadkowa historia z tą zaginioną sztuką. Ciekaw jestem czy ja znaleźli a może zostanie odnaleziona jako złoty pociag
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.271 28 2
#6
Magazyn Eisenbahn Journal z 1990 roku w numerze III/90 szeroko opisuje kwestie serii 55 i 56. Niestety zdjęć lokomotyw pod szyldem PKP brak. Ja poszukuję z kolei numerów lokomotyw przebudowanych w RAW Gleiwitz, które z terenów obecnej polski wraz z ZNTK Piła realizowały przebudowy tych parowozów. Niestety efekty poszukiwań puki co marne...
 

Podobne wątki