• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Parowozy Fleischmanna - jak je rozłożyć??

Reakcje
0 0 0
#1
Witam Serdecznie,

Mam dwie lokomotywy (BR24 i BR50) made in Fleischmann (starsza produkcja) do konwersji na PKP epokę IV. Pojawił się pewien problem, ponieważ po rozkręceniu modelu i oddzieleniu podwozia od reszty, okazuje się, że zarówno kocioł jak i pomosty, wiatrownice i budka stanowią jedną całość. Zostało to prawdopodobnie fabrycznie już sklejone ze sobą i nie mam żadnego pomysłu na rozdzielenie tych elementów. Modele nie są moje więc eksperymentowanie stanowczo odpada.

Prosiłbym doświadczonych modelarzy, którzy wykonywali już takie zabiegi rozklejania modeli o wypowiedzenie się w tym temacie. Przede wszystkim czy wogóle jest jakiś sposób na rozklejenie tego tak by nie zniszczyć modelu. Niestety w stanie obecnym nie da się usunąć starego osprzętu oraz pomp wodnych gdyż przeszkadzają odchylacze i pomosty.

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi, czy można to wogóle rozdzielić a jeśli tak to jakim sposobem (jakimi rozpuszczalnikami czy odczynnikami)

Pozdrawiam, Marcin
 

Traker

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witaj.
One sklejone raczej nie są.
W fabryce jak robią takie lokomotywy to nie sklejają tylko z formy takie wychodzą i stanowi to jedną nie sklejaną całość. Ale zawsze możesz brzeszczotem włosowym do drewna szybko przetniesz plastik. Nie bój się jest coś takiego jak szpachlówka modelarska :D wypełnisz dziury i zamaskujesz ślady po cięciu tylko później trzeba dobrze pomalować.
pozdro. :twisted: