• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (tylko nasze koleje i czasy współczesne)

Kanclerz

Znany użytkownik
Reakcje
363 2 0
Mój przedmówca wywołał w mojej głowie dość spory alarm i szybko udałem się na tą linię dokonać dokumentacji budynków zanim zostaną zmiecione. Przez fotografię @Szwed1978 z Manieczek myślałem, że po prostu wybiła godzina i budynek zostanie wyburzony. Jednak to nie wygląda na to, by ktoś szykował się do rozbiórki. Teren jest wykarczowany, uprzątnięty, zagrabiony a budynek dworca dodatkowo zabezpieczony nową kłódką. Przy dworcu złożono prefabrykowane płyty izolacyjne (ale nie wiem czy to do sąsiedniego zakładu czy do dworca). Niemniej wygląda to wszystko tak, jakby dworzec zmienił właściciela na kogoś, kto patrzy na ten obiekt w inny sposób niż rozbiórca.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
Manieczki, Manieczki Kolego - nie ma w Polsce takiej stacji ani nawet miejscowości jak poprawiłeś.
Zapewne odpadł kawałek farby z tablicy lub ktoś "dowcipny" zamalował fragment.
W kwestiach wątpliwych najlepiej posiłkować się stroną :
www.bazakolejowa.pl
W takim razie mój błąd.
Zasugerowałem się znakiem i myślałem że przy p koledze Szwedowi np. smartfon spłatał figla.
 
Ostatnio edytowane:

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
W czeluściach dysku znalazłem zdjęcie Ol49-69 (tej oryginalnej) z ostatnich "chwil" na terenie byłej lokomotywowni w Gnieźnie. Fotka wykonana pamiętnego dn. 10.04.2010r.

10.04.2010.JPG
 

Generał

Znany użytkownik
Reakcje
747 5 0
Wjazd do Świdnicy wczorajszego /08 07 2017/ pociagu turystycznego z TKt48-18. W budce najmłodszy i chyba najstarszy mechanik z Jaworzyny.
FIN_5136.jpg

[DOUBLEPOST=1499590995][/DOUBLEPOST]Wyjazd z Mościska Dzierżoniowskiego niestety już bez semafora kształtowego .
TKt48-18 Moscisko 08072017.jpg
 

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
Wjazd do Świdnicy wczorajszego /08 07 2017/ pociagu turystycznego z TKt48-18. W budce najmłodszy i chyba najstarszy mechanik z Jaworzyny.
W drzwich w sumie najstarszy jeżdżący o kryptonimie Tata, a w oknie kolega jeszcze jako pomocnik, ale nie najmłodszy. Tak się składa, że wiele w pseudo mediach piszą laicy głównie pod siebie aby się czytało ;)
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
997 63 25
Czas na kolejne fotki nie co z historii.

Kto by nie pamiętał Jaworzyńskiej TKt48-18 w tym malowaniu? Wolsztyn 30.04.2012r.
IMGP5273.JPG


Podjazd po zarośniętych i mokrych szynach na odcinku Gniezno Winiary- Gniezno był nie lada wyzwaniem dla załogi. 30.07.2011r.
f612898943.jpg
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
Dnia 17.06.2017 parowóz Pt47 -65 zawitał z pociągiem specjalnym "BASZTA" na stację w Gostyniu.
Poniżej zdjęcia z tego pobytu wykonane przez mojego kolegę DARIUSZA JERNASIA.
Za jego zgodą publikuję poniższe
Gostyń Pt47-65.jpg
Gostyń Pt47-65 d.jpg

Gostyń Pt47-65 b.jpg

Gostyń Pt47-65 c.jpg

Pozdrawiam serdecznie :)
 

Podobne wątki