• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Dzięki, bo kupiłem je z myślą tą, że parowóz ten zakończył swą służbę i został pocięty w Poznania. Ale jakoś nie mogłem dopasować bardzo podobnych budynków z ulicy Kolejowej w Poznaniu. Stąd było to pytanie. Dzięki za odpowiedź.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
To ja wiem, bo jest zdjęcie jak stoi odstawiony cały tendrzak, a następne jak z parowozu pozostała kupa złomu. Oba zdjęcia są autorstwa K.Kiepera. Tylko gdzie dokładnie zostało wykonane to powyższe zdjęcie? To pytanie do krakowiaków. Gdzie była widoczna z lewej strony szopa, ten zasiek i te domy? Kraków czy gdzieś indziej? A jeżeli Kraków to Główny czy Płaszów? Ot pytanie do archeologów nie tak dawnej historii.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Nic sobie uciąć nie dam, ale jeśli w Krakowie to jednak raczej Płaszów, bo tam obrządzano parowozy. Zasieków węglowych na Głównym pod koniec lat 50tych chyba nie było.
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
Po mojemu to też Płaszów. Kiedyś widziałem zdjęcie Ok1-154 zrobione w tym samym okresie i jakby w tym samym miejscu. Podpisane było "Kraków Płaszów". Jednak pewności nie mam. Są na tym forum znawcy, którzy wiedzą z pewnością więcej i mają pewniejsze informacje. Może oni się wypowiedzą i pozostawią odpowiedź właściwą?
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Kraków Główny, a zasieki węglowe były jeszcze w latach 60-tych. Po lewej za skrzynią węglową widać charakterystyczny budynek hali prostokątnej która stała z tyłu za halą wachlarzową i służyła jeszcze przed wojną dla trakcji spalinowej - stacjonowały w niej "Luxtorpedy".
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
Nie tylko w przypadku podania miejsca wykonania zdjęcia, ale także w podanym przydziale parowozu, gdyż ze zdjęcia można odczytać:
Dyr. Kraków
Par. Kraków Płaszów
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
Koszt zakupu zdjęcia w formie do pobrania na komputer i bez praw do publikacji, czyli na przykład do dołączenia do własnej kolekcji zdjęć, to 1 funt. Gdybyśmy zaś chcieli zakupić zdjęcie z prawami do publikacji, to wtedy koszt zakupu wynosi 10 funtów.
 

Podobne wątki