• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Parowozowy hyde park (ale tylko nasze koleje i bez czasów współczesnych)

OP
OP
M

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#42
Widzę, że wciąż się fajnie tu dzieje. Trylogii Pruissen`a nie mam, ale jeśli ktoś ma przypadkiem na zbyciu (bo np. sprowadził sobie więcej), to ja chętnie odkupię. Wiem, że można kupić w necie, ale ja z zasady nie kupuję w necie. Cena może być wyższa niż sklepowa (ale w granicach rozsądku). Czekam na oferty- biorę na pniu. Ten film o kolejce bydgoskiej, też.
 
OP
OP
M

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#45
Pewnie chleb, jajka i pomidory też już tak można kupić. Ja jednak wolę tradycyjny sposób- dotknąć, sprawdzić i ocenić. Ale my tu, nie o tym przecież;) Tych chłopów na tej czwórce jak mrówków. Takie "foto do gazety" trochę. Ale zacne, bo maszyna z podgrzewaczem. A co do poprzednich Twoich fotek Piaskowy, to te z Tr21, są bardzo cenne. Jakoś te maszyny, rzadko pojawiają się na fotkach. A są bardzo zacne, bo było ich kilka podtypów.
 
OP
OP
M

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#46
NIe da się ukryć szanowny Jarząbku. Ja na przykład na Tr21, już się nie załapałem. W ruchu zostały pety, dwójki, sztokery, tekatki itd. Ale też jeszcze było pięknie.
 
OP
OP
M

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#48
Dokładnie o to chodziło Piaskowy:) More... Ja też wstawię to, czego jeszcze tu nie było. Pt31-1 pod Rozwadowem 26.07.74. Foto: Johannes Glockner (Lok Magazin nr73)

pt311a.jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
#49
Jest to pociąg pośpieszny z Warszawy Zach do Przemyśla nr 1309 "Solina", planowo prowadzony lubelskimi Pt31 na odc. Lublin-Przemyśl i z powrotem.
 

Piaskowy

Znany użytkownik
Reakcje
22 0 0
#52
Czy ktoś może coś pewnego rzec o tej peemce? Numer jednocyfrowy, ale nawet pod dużym powiększeniem i w silnym świetle jego odczytanie jest wątpliwe.
Pm2_xx.jpg


Pm2_nn.jpg
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#53
Tak Andrzej, masz rację. Tylko, że to nie jest coś nie tak! Pierwsze Pt 47 miały tendry wannowe! Jest taka "Kronika filmowa" czytana przez Łapickiego jako lektora gdzie jest materiał o "nowym polskim parowozie Pt 47" i w tym materiale Pt ma tender wannowy. Produkcja tendrów trochę się opóźniła i na początku podpinano wanny.
 

Piaskowy

Znany użytkownik
Reakcje
22 0 0
#54
Tak Andrzej, masz rację. Tylko, że to nie jest coś nie tak! Pierwsze Pt 47 miały tendry wannowe! Jest taka "Kronika filmowa" czytana przez Łapickiego jako lektora gdzie jest materiał o "nowym polskim parowozie Pt 47" i w tym materiale Pt ma tender wannowy.
Zapewne Kolega ma na myśli film Wojciecha Hasa "Parowóz Pt47" z 1949 roku. Jest na YT. A parowóz z tendrem wannowym w tym filmie to Pt47-125.
 
OP
OP
M

MD Lu

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#55
Pojawiło się ostatnio trochę pytań, więc teraz człowiek siedzi w papierach i kombinuje. A to trwa, choć nie ukrywam, że lubię to. Wracając do zdjęć Piaskowego, to jeśli chodzi o peemkę- narazie się poddaję. Narazie! Zdjęcie wygląda na wczesno powojenne- maszyna ma praktycznie fabryczny osprzęt i wygląda, że wyprowadzono ją, na jakąś jazdę próbną po naprawie. Jest jeszcze podkładka, pod oznaczenie serii DRG na dymnicy. Tylko po co te uszka przy kominie? Z parowozami jest jednak tak, że ciężko jest znaleźć dwa całkowicie identyczne. Krąg podejżanych, zawęża się do maszyn z pierwszej serii produkcyjnej. Popracujemy jeszcze nad tym. Szkoda, że jest tak mało zdjęć z tamtego okresu, bo byłoby łatwiej o porównania. A co chodzi o Pt47, to tender tendrem. Ciekawsze są te latarnie wz.64. Byłem przekonany, że epizod Pt47 z tymi tendrami, trwał znacznie krócej...
 

Podobne wątki